Sonunda bu da oldu 2019 yılında hibrit Ferrari geliyor | OTOSTİL

Sonunda bu da oldu 2019 yılında hibrit Ferrari geliyor

Sonunda bu da oldu 2019 yılında hibrit Ferrari geliyor

Ferrari’nin 2019 yılında resmi olarak tanıtacağı hibrit V8 motorlu modeli, 488 GTB platformu kullanılarak tasarlanmış. Fakat yeni model, 488 GTB modelinden farklı olarak elektrik motoru sayesinde sessiz bir şekilde hızlanabiliyor.

Ferrari, 2019’da piyasaya sürülmesi için yeni bir melez aktarma organını onayladı. Otomobil üreticisi SUV veya 488 GTB ardılında ilk sırada yer alacak.

Ferrari Yönetim Kurulu Başkanı Sergio Marchionne tarafından da resmi olarak onaylanan model için yıllık 10.000 araç üretiminden sonra karşılaşacakları sıkı emisyon denetimlerine karşılık böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Hibrit motorun testleri devam ediyor

2019 yılından sonra gerçekleşmesi beklenen bu durum için 9 bin adetlik üretimin ardından yakın zamanda üretimine başlanacak olan SUV modelinin işleyişi hızlandıracağını da vurguladı.

İlk olarak 2013 yılında tanıtımı gerçekleştirilen LaFerrari modelinde bulunan bataryalar, onu sadece kapalı garajınızdan sessiz bir şekilde çıkartmanıza yardım olabilecek kapasiteye sahipti. 2019 yılında gelecek olan model ise kullanıcılarına çok daha fazlasını sunabilecek.

Son olarak yeni üretilecek olan V8 hibrit motorun, ses ve performans tutkunlarının sevdiği V12 motorun yerini aratmayacağını vurguladı.

Ferrari hibrit motor