Yeni Subaru Forester 2018 otostil dergisi 2018 dergiler

Yeni Subaru Forester çıktı ama yine hayranlarını üzecek!

Yeni Subaru Forester çıktı ama yine hayranlarını üzecek!

Yeni Subaru Forester , New York Auto Show Fuarı 2018’de sergilendi. Yeni Subaru Forester yine hayranlarını üzecek. Yeni Subaru Forester 2018

Subaru Forester’ın yenilenmesi ile birlikte geçmişe döneceğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Ancak yine hepimiz ters köşe olduk ve Yeni Subaru Forester son dönemlerde benimsediği tasarım stiliyle karşımıza çıktı.

Yenilikten ne bekliyorduk?

Subaru Forester imzası olarak konuştuğumuz bir motor kaputu vardı. Bunun geri dönmesini bekliyorduk, yanıldık. Gözlerimiz o hava girişini ya da en azından buna benzeyen bir tasarım detayını aradı ama yoktu. Köşelerinden kabartılmış bir motor kaputu tasarımı ile karşımıza çıkan araçta aslında buna son derece uygun bir zeminde yaratılmış.

Peki kötü mü görünüyor?

Asla… Bunu da sözlerimiz arasına ekleyelim. Bu tip araçlar arasında standart olan bir tasarım anlayışını benimsemiş durumda ve iş yapar da. Yüz tasarımı ondan beklediğimiz gibi agresif. Altta sis farlarının yeni tasarımı dikkat çekici. Tampon tasarımının değişimi ile birlikte eskisine göre yüz tasarımı ve bakışları da daha iyi olmuş. Profilinde de hareketli bir tasarıma yer verilirken arka tasarım daha küt formlu yapılarak eskisinden daha fazla arazi aracı tasarımına kavuşmuş.

Yaşam alanında değişiklik var mı?

Burada önemli bir değişim var. Ona biraz hantal görüntü katan tüm detay çıkarılmış. Orta konsolun üzerindeki güneş siperliği tasarımı daha iyi hale getirilmiş. Daire formlu kumanda elemanları büyük ekrandan iyice ayrılmış. Gerçekten de güncel modelde çok yakın tasarımlara sahiplerdi ve zor kullanılıyordu. Büyük havalandırma ızgaraları da ekranın çevresinde konumlandırılarak dinamik bir görünüm elde edilmiş. Gösterge panelinde de ortadaki bilgilendirme ekranında değişim söz konusu.

Motorda şimdilik iyi haber yok!

Herkes ülkemiz vergi sistemine uygun olan bir motor bekliyor ama şimdilik bu yönde iyi bir haber veremiyoruz. New York Auto Show Fuarı’nda açıklanan bilgilere göre araçta 2.5 litrelik bir motor görev yapıyor. 2.5 litrelik Boxer motora CVT şanzıman eşlik ediyor. Bu motor 182 beygir gücünde ve 239 Nm tork üretiyor. Subaru XV modelinde kullanılan 1.6 litrelik ünitenin kullanılıp kullanılmayacağı konusundaysa bir bilgi elimizde bulunmuyor.

Yeni Subaru Forester 2018

Yeni Subaru Forester 2018

Yeni Subaru Forester 2018

Yeni Subaru Forester 2018