Yeni Subaru Forester Subaru fiyatları otostil dergisi

Yeni Subaru Forester 28 Mart’ta New York’da tanıtılacak

Yeni Subaru Forester 28 Mart’ta New York’da tanıtılacak

Yeni Subaru Forester geliyor. Subru denilince akla ilk gelen modellerden olan Forester New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Subaru Global Platform’unu kullanacak en son model bu ay sevenlerinin karşısına çıkacak, üstelik unutulmaz bir isme sahip: Forester.

Subaru, 28 Mart’ta dünya çapında lansmanı yapılacak olan yeni nesil arazi aracının kesit görselini yayınladı.

Yeni Subaru Forester ne zaman satılacak?

Koyulaştırılmış bir arka plandan ibaret olan fotoğrafta araçla ilgili çok şey anlamak mümkün değil. Ancak Forester ismi net biçimde okunurken stoplar belli olmuş durumda. Daha önce casus fotoğrafları da çekilen Forester’ın eğimli ön cam, büyük pencereler ve uzun bir tavan dahil olmak üzere mevcut nesil ile aynı genel şekli koruyacağı öne sürülmüştü. Fotoğraflar ayrıca farların ve ızgaraların Impreza ve XV’ye benzer olacağını işaret ediyordu.

Forester, Subaru’nun küresel platformuna katılacak dördüncü model olacak. Platform, yeniden tasarlanan Impreza sedan ve hatchback ile XV modellerinde kullanılıyor. Lansmanı yaklaşan 2019 model Ascent de aynı platformu kullanacak.

ABD’de, Forester Subaru’nun en çok tercih edilen modellerinin başında yer alıyor. Satılan her 4 Subaru’dan üç tanesi Forester.

2018 yılının ilk iki ayında, Subaru, 2017’de aynı zaman dilimine göre %12 düşüşle 22,488 Forester sattı. Modelin tanıtılmasındna sonra ilk olarak Amerika’da satışa sunulacağı belirtiliyor. Modelin Avrupa’ya gelmesi ise yılın ikinci yarısını bulacak.

http://www.otostil.com/category/teknoloji/