Yeni Skoda Fabia ne zaman geliyor Araba Dergisi otostil

Yeni Skoda Fabia ne zaman ülkemizde olacak?

Yeni Skoda Fabia ne zaman ülkemizde olacak?

Skoda’nın en çok tercih edilen modellerinden olan Fabia, Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni nesliyle yer alacak. Yeni Skoda Fabia fuarın ardından da satışa sunulacak ve yıl bitmeden ülkemize ithal edilecek.

Şimdilik ilk teaser görseli yayınlanan Yeni Skoda Fabia ‘nnı ön kısmı büyük bir değişimden geçmiş gibi görünüyor. Aracın ızgarası daha büyük köşeli çizgilerden hazırlanmışken farlar da değişimden nasibini almış. Farların içlerindeki ışık çizgisi ağabey SuperB modeliyle büyük benzerlikler taşıyor. Çamurluklar bu çizimde oldukça şişkin be güçlü görünürken bakalım seri üretim modelde de benzer bir halde olacak mı?

Aracın ortasından kat geçen motor kaputu ise önde en çok dikkat çeken bölge oluyor. Ön çamurluktan başlayan omuz çizgisi ise profil boyunca devam ediyor. Arka kapı tasarımı çok net olmasa da ana hatların korunduğu belli oluyor.

Skoda henüz yeni Fabia ile ilgili detay vermekten kaçınıyor. Ancak aracın bu neslinde daha zengin motor alternatifleri olacağı belirtiliyor.

Yeni Skoda Fabia