Yeni Seat Tarraco otostil dergisi Araba Dergisi otostil

Yeni Seat Tarraco 2019’da Türkiye’ye gelecek

Yeni Seat Tarraco 2019’da Türkiye’ye gelecek

Seat, üçüncü SUV’unun adını sosyal medyada belirledi. Seat’ı sosyal medyadan takip eden 134 ülkeden toplam 146 bin 124 kişinin katılımıyla, #SEATseekingName (Seat ismini arıyor) etiketiyle düzenlenen anketin final aşamasında markanın yeni SUV’unun adı Tarraco olarak belirlendi. Yeni Seat Tarraco 2019 ‘da geliyor.

Model ismini Tarraco antik kentinden aldı. Antik dönemde İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan ve Romalılar zamanındaki ismi Tarraco olan şehir, günümüzde Tarragona olarak adlandırılıyor. Şehrin arkeolojik kalıntıları, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alındı.

#SEATseekingName girişimi, tüm beklentileri aşmayı başardı. İlk aşamada 106 ülkedeki Seat hayranlarının değerlendirmeleri sonucunda Alboran, Aranda, Avila ve Tarraco isimleri finale kaldı. Finalistlerin belirlenmesinin ardından markanın tüm takipçilerinin katılabileceği bir oylamaya sunulan isimler arasından galip gelen ise Tarraco oldu.

Yeni Seat Tarraco ile marka, ürün gamına 7 kişilik yeni bir model eklemiş oldu. Bu yılın sonunda dünya lansmanı yapılacak olan yeni SUV, Türkiye’de 2019’un ikinci yarısında satışa sunulacak.

Yeni Seat Tarraco