Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor Kompakt SUV SUV modelleri

Kompakt SUV Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor?

Kompakt SUV Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor?

SEAT, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda markanın kompakt crossover segmentindeki yeni modeli Arona’yı tüm detaylarıyla ortaya çıkardı. Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor?
İspanyol marka fuarda ayrıca, yüksek çözünürlükle daha fonksiyonel, rahat ve kişiselleştirilebilen dijital gösterge panelini de ilk kez otomobil severlerle buluşturdu.
SEAT ayrıca, Amazon tarafından geliştirilen, kişisel sesli asistan hizmeti Alexa’yı da otomobillerine entegre etmeye hazırlandığını açıkladı.

SEAT, Frankfurt’ta düzenlenen 2017 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini ve teknolojilerini tanıttı. SEAT’ın fuardaki başrol oyuncusu iddialı SUV Yeni Arona olurken, teknolojik yenilikleri Dijital Kokpit ve Amazon Alexa dikkat çekti.

Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor?

Markanın SUV serisi otomobillerinin küçük kardeşi olarak değerlendirilen Arona, aynı zamanda SEAT’ın kompakt crossover segmentine attığı ilk adım. Martorell’de üretilecek olan yeni SEAT Arona, iddialı ölçüleri, geniş kişiselleştirme seçenekleri ve güvenlik ile bağlantı alanındaki gelişmiş teknolojileri ile öne çıkıyor.
Hafta içinde geniş, pratik ve konforlu, hafta sonunda ise maceracı, sportif ve verimli bir otomobil olan yeni SEAT Arona, SEAT’ın kendine özgü tasarımından izler taşıyor ve İspanyol markasının dinamizm ve sportif özelliklerinden taviz vermeyen, heyecan arayan sürücülere hitap ediyor. Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor? Sorusunun cevabı ise bu yıl bitmeden gelecek diye tahmin ediliyor.

Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor

Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor

Yeni gösterge paneli Seat’a da geldi

Fuar ziyaretçilerini SEAT standına çeken bir diğer yenilik ise, ilk kez Arona, Leon ST CUPRA, Ibiza ve Ateca’da otomobil severler ile buluşacak olan yeni Dijital Kokpit. İspanyol markası, bu yeni sisteme ilk olarak Leon ve Ateca modellerinde yer verecek. Bunu daha sonra Ibiza ve Arona takip edecek. Yeni Dijital Kokpit sayesinde, otomobillerin gösterge panelleri yalnızca daha modern ve esnek bir tasarıma kavuşmakla kalmıyor, aynı zamanda daha fonksiyonel bir hal alıyor. Sürücülerin kendi zevklerine göre şekillendirilebilen sistemde, tüm göstergeler yüksek çözünürlükte sunuluyor. Sistem bu sayede yalnızca tasarımı veya bilgi ve eğlence sistemini ileriye taşımakla kalmıyor, aynı zamanda sürüş deneyimi, güvenlik ve konfor yönünden de avantajlar sağlıyor.

Kişisel sesli asistanınız Amazon Alexa

SEAT, Amerikan şirketi Amazon tarafından geliştirilen interaktif sesli asistan hizmeti Alexa’yı otomobillerine entegre eden ilk Avrupalı otomobil markası olacak. Bu yılın sonunda Leon ve Ateca modellerinde kullanılmaya başlayacak olan Amazon Alexa, 2018’den itibaren de Ibiza, Arona ve yeni büyük SUV’deki yerini alacak. İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen ve ev kullanıcılarına sesle kontrol edilen hizmetler sunan Amazon Alexa, SEAT modellerine entegrasyonunun ardından sahip olduğu 20.000 beceri ile bugün 150 şirketi barındıran ve sürekli olarak gelişen iş ortağı ağı sayesinde sürücülere en gelişmiş bağlantı çözümlerini sunacak.
Sesle kontrol edilen Amazon Alexa, diğer birçok fonksiyonuna ek olarak sürücülerin günlük programlarını yönetmelerine, şarkı aramalarına, ilgi çekici mekanlar bulmalarına, güncel haberleri gerçek zamanlı olarak dinlemelerine, kendilerine en yakındaki yetkili satıcıyı bulmalarına izin verirken, kullanıcı gizliliğini de son derece katı protokoller ile koruyacak.

Yeni SEAT Arona ne zaman geliyor?

https://www.seat.com.tr/ana-sayfa.aspx