Yeni Nissan Qashqai elektrikli motorla gelecek OTOSTİL

Yeni Nissan Qashqai için son düzlüğe girildi

Yeni Nissan Qashqai için son düzlüğe girildi

Yeni Nissan Qashqai artık son testlerde. Araç yeni neslinde 1.3 litrelik benzinli motor ve ona eşlik eden elektrikli motorla yola çıkacak.

Nissan’ın 2023’e kadar Avrupa’da yüzde 50 elektrikli satış gerçekleştirme hedefini destekleyen yeni Nissan Qashqai, yalnızca hibrit teknolojisi ile donatılmış 1.3 DiG-T benzinle satışa sunulmayacak, aynı zamanda Nissan’ın yenilikçi e-POWER’ın Avrupa’daki ilk çıkışını da temsil edecek. Aracın aktarma sistemi ise Nissan LEAF elektrikli aracından alınacak.

Yeni Qashqai için e-POWER sistemi, modelin Avrupalı ​​sürücülerin zorlu taleplerini karşılaması için özel olarak geliştirilmiş. E-POWER özellikli Qashqai, yalnızca yüksek düzeyde yakıt verimliliği ve düşük CO2 emisyonu sağlamakla kalmıyor aynı zamanda duyarlı ve güçlü hızlanma sağlama iddiasına sahip.

Hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekişli olarak satışa sunulacak otomobil  6 ileri manuel veya yeni Xtronic CVT şanzımanları ve e-POWER’ın sağladığı saf elektrikli motor sürüşüyle, tamamen yeni Qashqai’nin güç aktarma sistemi seçenekleri, tüm müşterilerin kalbinde sürüş keyfi ile her müşteri ihtiyacını karşılayacak gibi görünüyor.

Yeni Qashqai 1.3 litrelik benzinli motorla donatılacak. 140 HP güç üreten motorda ayrıca elektrikli motor yer alacak. Elektrikli motor yavaşlarken, enerji rejenerasyon yoluyla geri kazanıyor ve lityum-iyon pilde gücü depoluyor.

Yeni Nissan Qashqai

Yeni Nissan Qashqai