Yeni Mercedes CLS Mercedes-Benz CLS fiyatı otostildergisi

Yeni Mercedes-Benz CLS için 878 bin TL ödemek gerekiyor

Yeni Mercedes-Benz CLS için 878 bin TL ödemek gerekiyor

Yeni Mercedes CLS 400d 4Matic Türkiye’de 878.600 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaya başlandı.

Mercedes CLS tasarımı, uzun yol konforu, ses yalıtımı ve teknolojileriyle öne çıkıyor. Yeni CLS 0,26 cW’lik rüzgar sürtünme katsayısı ile iddialı bir aerodinamiğe sahip. Mercedes-Benz, aracın sportif ve dinamik karakterine her zamankinden çok daha fazla vurgu yapıyor.

Kablosuz şarj da var

AIR BODY CONTROL yürüyen aksam kadar akıllı telefon entegrasyonu ve kablosuz şarj imkanı da sunan en güncel bilgi ve eğlence sistemleri CLS’nin konfor yönünü destekliyor. Sayısız konfor fonksiyonu ve araç ayarlarını kumanda etmek üzere kullanılan orta konsola entegre Touchpad kullanım kolaylığı sağlıyor.

LED yüksek performanslı farlar, 18 inçlik alaşım jantlar, şerit takip yardımcısı, 12,3 inçlik merkezi medya ekranı, aydınlatmalı havalandırma çıkışlarını da kapsayan 64 renk seçenekli üç bölgeli ambiyans aydınlatması, Mercedes me connect hizmetleri ve LTE teknolojisinden yararlanan iletişim modülü gibi donanımlara sahip yeni CLS her zaman olduğu gibi zengin bir standart donanım seviyesiyle yollara çıkıyor.

Sportif tasarımı dikkat çekiyor

Mercedes-Benz coupe modellerine has tek çıtalı elmas görünümlü ön ızgara CLS’nin yeni neslinde de kullanılmış. Araçta eski nesile kıyasa daha sert ve keskin hatlar kullanılırken artık çok daha maskülen bir tarza sahip.

Edition 1 tüm motor seçenekleriyle tercih edilebiliyor

Yeni Mercedes CLS’nin ayrıcalığı, satış başlangıcından itibaren sadece 1 yıl süreyle satışa sunulacak olan Edition 1 ile daha da üst seviyeye taşınabiliyor.

Dış tasarım AMG tasarım konseptini temel alıyor. MULTIBEAM LED farlar ve 20 inçlik AMG tasarımı siyah renkli, parlak çeperli, çok kollu hafif alaşım jantlar standart donanım kapsamında yer alırken, ön çamurluklarda “Edition 1” logosu yer alıyor.

Yeni S Serisi’nden esinlenmiş

Yeni Mercedes CLS nesli birçok yönden otomobil dünyasının Amiral Gemisi niteliğinde olan yeni S Serisi’nden izler taşıyor. Yeni CLS, sürücüyü destekleyen yeni nesil sürüş destek sistemleriyle donatılıyor.

Sürüş destek ve güvenlik sistemleri modüler bir yapıyla sunuluyor. Aktif fren yardımcısı, şerit takip yardımcısı, konsantrasyon kaybı uyarı sistemi ATTENTION ASSIST ve yolcu koruma sistemi PRE-SAFE standart olarak sunuluyor. Araç içerisindeki yolcuların kulaklarını olası bir çarpışma öncesinde çarpışma anında oluşacak olan gürültüye hazırlayan PRE-SAFE Sound da standart donanım listesinde yer alıyor.

Yeni CLS, daha da geliştirilen kamera ve radar sistemleri sayesinde yolu çok daha etkin bir şekilde gözlemliyor. Ayrıca harita ve navigasyon bilgilerini de sürüş koşullarını hesaplarken dikkate alıyor.

Yeni CLS, otoyol veya otoyol benzeri yollardaki dur-kalk sürüş koşullarında 30 saniyeye kadar durma sürelerinde ek müdahaleye gerek bırakmaksızın yolculuğa kendisi devam edebiliyor.

Süspansiyon karakteri ayarlanabiliyor

Yeni CLS dört kollu ön ve beş kollu arka aksla yollara çıkıyor. Standart olarak dinamizm odaklı ama konforlu çelik yaylı bir süspansiyon sistemi sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sunulan DYNAMIC BODY CONTROL ile yürüyen aksam daha sportif bir karakter sergilerken ön ve arka aks amortisörlerinin sertlikleri yol şartlarına bağlı olarak sürekli ayarlanıyor. Comfort, Sport ve Sport+ sürüş programları üzerinden süspansiyon karakteri ayarlanabiliyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan havalı süspansiyon AIR BODY CONTROL ile daha da geliştirilmiş ayarlanabilir ve adaptif amortisör sistemi devreye giriyor. Sürücü, sürüş programı düğmesi üzerinden konfordan sportife kadar farklı süspansiyon karakterlerinden birini seçebiliyor.

Yeni Mercedes CLS şimdilik sadece 3.0 dizelle alınabiliyor

Üçüncü nesil Yeni Mercedes-Benz CLS 340 HP güç ve 700 Nm üreten CLS 400 d 4MATIC ile alınabiliyor. İleriki zamanlarda artan motor seçeneklerine sahip olacak.

Yeni Mercedes CLS 400 d 4MATIC teknik özellikleri:

CLS 400 d 4MATIC
Silindir adedi/ düzeni6/sıralı
Silindir hacmi (cc)2.925
Maksimum güç (HP)340
Güç EQ Boost (BG/kW)
Maksimum tork (Nm)700
Tork EQ Boost (Nm)
Karma koşullarda yakıt tüketimi (lt/100 km)5,6
Karma koşullarda CO2 emisyonu (gr/km)148
Hızlanma 0-100 km/sa (sn)5,0

 

 

Yeni Mercedes CLS

Yeni Mercedes CLS

Yeni Mercedes CLS

Yeni Mercedes CLS