Yeni Mercedes CLA CLA kaç para Araba Dergisi otostil

Yeni Mercedes CLA gümbür gümbür geliyor

Yeni Mercedes CLA gümbür gümbür geliyor

Mercedes’in küçük 4 kapılı coupe modeli CLA ikinci nesliyle kısa süre sonra yollarda olacak. Araç İsveç’te yapılan kış testlerinde partnerimiz Automedia’nın objektiflerinden kaçamadı. Yeni Mercedes CLA için az kaldı.

Yeni Mercedes CLA için bir süre daha beklememiz gerekiyor. İlk nesliyle tam bir fenomen haline gelen ve tüketicileri ikiye bölen CLA’nın yeni neslinde artık sona gelindi. İlk nesil Mercedes CLA gerek sahip olduğu tasarım gerekse iç mekan özellikleriyle tüketicileri ikiye bölmüştü; ya bu aracı çok sevdiler ya da deyim yerindeyse nefret ettiler, ortası olmadı.

Yeni Mercedes CLA’da ise bu durum değişecek gibi duruyor. Mercedes ikinci nesilde daha derli toplu ancak ilk neslin sportifliğinden ödün vermeden bir otomobil hazırlamış gibi görünüyor.

Aracın dış tasarımına bakıldığında CLS ile benzerlikler olduğu fark ediliyor. Çıtasız kapı tasarımı sayesinde 2. nesil yine sportif görünmeyi başarmış. Önde önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan A Serisi ile benzer çizgilerin kullanıldığı görülürken arkada daha büyük bir bagaj kapağı olduğu fark ediliyor. Arkaya doğru alçalan tavan çizgisi de ilk nesil kadar sert olmamakla birlikte yine de sportif görünümü pekiştirmiş.

Mercedes henüz aracın teknik verilerini açıklamaktan kaçınsa da A Serisi ile benzerliklerin olacağı kuşkusuz. Buna karşılık asıl merak edilense A Sedan ile bu modelin nasıl farklı olacağı… Bunu öğrenmek için de bir süre daha beklemekten başka çare yok.

Yeni Mercedes CLA

Yeni Mercedes CLA