Yeni Kia cee’d Cenevre’ye yetişecek

Üçüncü nesil Kia cee'd, ilk kez Cenevre’de hayranlarının karşısına çıkacak ve beş kapılı karosere sahip olacak. Yeni Kia cee'd fuardan sonra geliyor.

PAYLAŞ

Üçüncü nesil Kia cee’d, ilk kez Cenevre’de hayranlarının karşısına çıkacak ve beş kapılı karosere sahip olacak. Yeni Kia cee’d fuardan sonra geliyor.

Kia, 2018 Cenevre Motor Fuarı’nda gösterilecek üçüncü nesil cee’d’in bir taslak çizimini yayınladı. Koreli markanın VW Golf ve Ford Focus rakibi modelinin önünde bulunan ızgaranın yanı sıra daha şık farlar ve derin hava girişli bir ön tampon ile Stinger modelinin izinden gittiği belli oluyor.

Kia, aracın beş kapılı karoserle birlikte cee’d ailesinin “başka bir üyesi” ile Cenevre’de olacağını söyledi. Üç kapının da bu fuarda tanıtılması bekleniyor, ancak yeni model bir üçüncü nesil cee’d SW de olabilir. Kardeş marka Hyundai’den farklı olarak yükseltilmiş gövdeli bir versiyon ise herkes için bir büyük bir sürpriz olabilir ve marka Crossover sınıfına farklı bir giriş yapabilir. Ancak bunu öğrenmek için biraz daha beklemekten başka çare yok.

Yeni Kia cee’d modelinin isimlendirmesinde de bir farklılık söz konusu. Kia aracın 3. neslinde adını okunduğu gibi Ceed olarak telaffuz etmeyi düşündüğünü belirtti. Yani artık o cee’d değil, Ceed.

Keskin gözlemciler yeni Hyundai i30 ile bu araçta benzer bir pencere çizgisi bulabilir. Bu bir tesadüf değil; iki model Hyundai Group’un ortak altyapısını kullanıyor. Hatta motorlar da ortak olacak. Ancak en belirgin fark Hyundai’nin sunmaya başladığı Fastback karoserin Kia’da bir karşılığı olmayacak.

Yeni Kia cee’d
PAYLAŞ