Yeni Volvo XC60 Cenevre'de tanıtıldı | OTOSTİL

Yeni Volvo XC60 Cenevre’de tanıtıldı

Yeni Volvo XC60 Cenevre’de tanıtıldı

Volvo uzun zamandır merakla beklenen ve yeni güvenlik teknolojileriyle dikkati çeken yeni premium SUV modeli XC60’ı Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

Tamamen yeni teknolojilerle donatılan Yeni XC60, bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobillerden biri olacak. Volvo yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve çığır açan City Safety sistemine, direksiyon yardım (Steer Assist) özelliği de eklendi. Volvo’nun Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS) şerit değiştirme kaynaklı çarpışma riskini azaltmak için, yeni eklenen güvenlik sistemi Karşı Şeritten Gelen Araçtan Kaçınma ise kafa kafaya çarpışmaları engellemek için direksiyon yardım (Steer Assist) özelliğini kullanıyor.

Volvo’nun iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar, direksiyon, ivmelenme ve frenleme işlemlerini üstlenebilen, yarı otonom sürüş yardım sistemi Pilot Assist, XC60’da opsiyonel olarak yer alıyor.

Volvo Xc-60 1

Motor Seçenekleri

Yeni XC60’ın sunduğu motor seçenekleri arasında, en üst seviyede, 407 hp güce sahip, 0-100 kilometreye sadece 5.3 saniyede çıkabilen, Volvo’nun ödüllü T8 Twin Engine benzinli ve elektrikli hibrit motoru bulunuyor.

Yeni XC60, 190 hp güce sahip D4 dizel ve PowerPulse teknolojisiyle 235 hp güç sunan D5 dizel motorlarla tanıtılacak. Ayrıca 254 hp güce sahip benzinli T5 ve hem turbocharged, hem de super charged özelliği bulunan, 320 hp güce ve 400 Nm çekişe sahip T6 benzinli motor seçeneklerimiz de bulunuyor.

XC60, yılın son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.