Yeni Hyundai Nexo geliyor Hidrojenli Hyundai Araba Dergisi otostil

Kendi kendine park eden hidrojenli Hyundai Nexo geliyor

Kendi kendine park eden hidrojenli Hyundai Nexo geliyor

Hyundai, teknolojik yakıt hücreli yeni modeli Nexo ile CES2018’de yer aldı. Kendi kendine park etme özelliğine sahip yeni otomobil, bir depo hidrojen ile 800 km yol katedebiliyor. Yeni Hyundai Nexo geliyor

Hyundai, Amerika Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) yeni teknolojilerini ve yeni Fuel Cell otomobilini tanıttı. Adını Nexo olarak verdiği yeni otomobille birlikte marka  aynı zamanda sürüş potansiyelini genişleten Gelişmiş Sürücü Destek Sistemlerini de (ADAS) tanıttı.

Önceki jenerasyonlara göre daha hafif ve daha ferah bir kabine sahip olan Nexo, Hyundai’nin büyümekte olan eko-araç portföyünün en son üyesi ve otomotiv sektöründeki en çeşitli güç aktarma organı dizilimine sahip CUV modellerden biri.

Uzaktan Kumandalı Park Asistanı RSPA ise Nexo’nun sürücülü veya sürücüsüz park etmesini sağlıyor. RSPA sistemi, sürücünün bir düğmeye dokunarak aracı olduğu yerden hareket ettirmesini sağlarken aynı zamanda en sıkışık yerlerde güvenle çıkış yapmasına da olanak tanıyor.

Bir depo hidrojen ile 800 kilometre

Nexo, beğenilen Tucson FCEV’den daha gelişmiş ve çok daha teknolojik olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca, tahmini sürüş mesafesi 800 km olarak verilen Nexo, selefinden 169 km daha fazla menzile sahip.

Hyundai Motor Grup’un 2025 yılına kadar satışa sunacağı 18 çevre dostu modelden biri olarak önem kazanan Hyundai Nexo, 2018 yılının ilk aylarından itibaren belirli pazarlarda satışa sunulacak.

Yeni Hyundai Nexo

Yeni Hyundai Nexo