Yeni Honda Jazz Türkiye Honda modelleri araba dergisi otostil

Yeni Honda Jazz Türkiye’de kaç paraya satışa sunuldu?

Yeni Honda Jazz Türkiye’de kaç paraya satışa sunuldu?

Sınıfının en geniş ve ferah yaşam alanlarından birine sahip olan Honda Jazz yenilendi. Daha sportif bir tasarıma kavuşan yeni Honda Jazz, yakıt verimliliği ve yüksek sürüş keyfini bir arada sunan 130 HP gücünde yeni bir motor seçeneğine de kavuştu. Honda Türkiye’nin Avrupa ülkelerinden önce satışına başladığı Jazz’da ayrıca Dynamic adı verilen yeni bir donanım seviyesine de yer veriliyor. Peki Yeni Honda Jazz Türkiye ‘de kaç paradan satışa sunuldu?

Honda’nın ilk kez 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği küçük sınıftaki temsilcisi makyajlı Jazz, yeni donanım seviyesi ve motor seçeneği ile yollara çıkıyor. Dış tasarımı ve iç mekan trimleri yenilenirken ürün gamına Dynamic adında yeni bir donanım seviyesi eklenen Jazz’da 130 HP güç üreten 1,5 litre hacimli i-VTEC benzinli motor da ilk kez kullanıma sunuluyor.

Honda’nın Jazz’da yer verdiği 1,5 litre hacimli i-VTEC motoru yüksek güç üretimini düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon salınımı ile aynı potada eritiyor. Euro 6 emisyon normlarını karşılayan motor isteğe bağlı olarak sunulan CVT otomatik şanzımanla 100 km’de ortalama 5,4 litre yakıt tüketirken 124 gr/km C02 salınımı gerçekleştiriyor. Optimize edilen CVT şanzıman daha akıcı bir sürüş ve hızlı gaz tepkimesi sunuyor. Ayrıca daha önce kullanımda olan 102 HP gücündeki 1.3 i-VTEC benzinli motor da tüm donanım paketlerinde sunulmaya devam ediyor. Yeni Honda Jazz Türkiye

Yeni Honda Jazz Türkiye

Jazz yeni motor seçeneği ile birlikte Dynamic adında yeni bir donanım paketi de sunuyor. Ön tampon altı eklentisi, arka tampona entegre üç parça arka difüzör ve sportifliği destekleyen kırmızı uygulamalar daha dinamik ve sportif bir görünümü beraberinde getiriyor. Yine Dynamic donanım paketi ile birlikte LED ön farlar, ön sis farları, yan marşpiyeler, tavan spoyleri ve 185/55 R 16 ebatlarında lastiklere sahip parlak siyah alaşım jantlar devreye giriyor. İç mekanda ise turuncu dikişli döşemeler, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu sportif ve dinamik havayı tamamlıyor.

Yenilenen Honda Jazz’da, hız sabitleyici, ısıtmalı ön koltuklar, far sensörü ve Şehir içi Aktif Fren Sistemi standart olarak sunuluyor. Üst donanım paketlerinde 7 inçlik Honda Connect bilgi ve eğlence sistemi, çok açılı geri görüş kamerası, anahtarsız giriş ve çalıştırma ve Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Trafik İşareti Tanıma Sistemi de dahil olmak üzere son derece kapsamlı bir güvenlik teknolojisi paketi devreye giriyor. Yeni Honda Jazz Türkiye ‘de satışa sunuldu. Satış fiyatı olarak 130 HP güç üreten benzinli ünite ve otomatik şanzımanla birlikte 93 bin 900 TL belirlenmiş.

Yeni Honda Jazz Türkiye

Yeni Honda Jazz Türkiye