Yeni Honda CR-V ne zaman satılacak otostil dergisi

Yeni Honda CR-V dört çeker ve 193 beygirle geliyor

Yeni Honda CR-V dört çeker ve 193 beygirle geliyor

Yeni Honda CR-V ilk etapta tanıdık bir motorla geliyor. Civic Sedan RS’deki 1.5 litrelik motor yeni CR-V’de dört tekerlekten çekişli olacak.

Yeni Honda CR-V’nin motor seçenekleri ilk etapta sınırlı tutulmuş. Civic Sedan ve HB modelinde de kullanılan 1.5 litrelik benzinli motorla alınabilen CR-V’de bu motorda hem manuel hem de otomatik vites kutusu alınabiliyor. Ayrıca araçta önden veya dört tekerlekten çekiş opsiyonu da sunuluyor.

Ancak CVT otomatik vites kutusu alındığında modelde sadece dört tekerlekten çekiş sistemi alınabiliyor.

Hem önden hem de dört tekerlekten çekişli

Civic’de 182 beygir güç üreten bu motor, CR-V’de 173 ve dört tekerlekten çekişli versiyonda 193 HP üretir hale gelmiş. Aracın 0-100 km/s hızlanması versiyona göre 9,2-10 saniye arasında değişirken maksimum hızı da 200-210 km/s arasında farklılık gösteriyor.

Fabrika verisi 100 km’de ortalama yakıt tüketimi ise 6,3-7,1 lt arasında değişkenlik gösteriyor.

Toplam uzunluğu 4600 mm olan Yeni Honda CR-V’nin dingil mesafesi ise önden çekişli modelde 2662, dört tekerlekten çekişli modelde 2663 mm olarak açıklandı. Aracın genişliği aynalar dahil 2117,2 mm iken toplam yükseklik 2 çekerde 1679, 4 çekerde 1689 mm.

İsteyene 5 isteyene 7 koltukla

5 ve 7 koltuklu alınabilen otomobilin bagaj kapasitesi ise 7 koltuk açıkken 150, 5 koltukla 561 lt iken, arka koltuklar katlandığında 1756 lt’ye kadar yükseliyor.

Yerini aldığı modele göre tasarımında önde benzerlikleri olan aracın arka kısmı ise önemli ölçüde değiştirilmiş. Arkadaki tasarım markanın Amerikalı kardeşi Acura modellerini andırıyor.

İç mekanda ise en önemli değişiklik yeniden alışagelmiş büyük vites kumandasının kullanılması olmuş. Şu anda satılmakta olan dizel otomatik versiyonda küçük bir kumanda kolu yer alıyordu.

Ayrıca iç mekanda kullanılan ekran, göstergeler, direksiyon ve multimedya ekranı da yeniliklerin başında yer alıyor.

Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V

Yeni Honda CR-V