Yeni Ford Transit Courier otostil Dergisi Araba Dergisi otostil

Yeni Ford Transit Courier çok amaçlı araçlara rakip olacak

Yeni Ford Transit Courier çok amaçlı araçlara rakip olacak

Ford, önümüzdeki 18 aylık sürede tüm ticari araçlarını yenileyeceğini açıklamıştı. Yeni Transit Connect ve Transit Courier e bu adımın ilk ürünleri olarak karşımıza çıktı. Yeni Ford Transit Courier yılın ikinci yarısında geliyor.

Yazı İrem Ararat

Transit Connect ve Transit Courier, Ford’un Avrupa’nın en çok satan ticari araç markası haline gelmesine neden olan son dört model Transit ailesinin önemli bir parçası ve satışlar, Ekim ayına göre 276.000 adedi aştı.

Araçların yeni tasarımları, yakıt tasarruflu aktarma organları ve gelişmiş sürücü destek teknolojileri sunan iki yeni Transit modeli, 2018 baharından itibaren müşteriler tarafından teslim alınmaya başlayacak.

Yeni Transit Connect, en yeni Ford tasarım DNA’sını benimseyen yeni bir ön görünümüne sahip. Xenon farlar ve LED gündüz farları ile daha ince farlarla birleştirilmiş üç çubuklu ızgara, yeni bir görünüm elde etmek için daha aerodinamik bir alt çerçeve ve ön spoyler ile birleşiyor.

Transit Connect’in iç mekanında ise yükseltilmiş bir kabin sunulmaya başlanmış. Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemine sahip, tabletten ilham alınmış, dokunmatik 6 inç renkli ekran içeren yeni konsolda ayrıca değiştirilmiş bir gösterge paneli bulunuyor. Yeni döşemeler, kabindeki uzun çalışma günleri için şık ve dayanıklı bir çalışma ortamı sağlıyor.

En son teknolojiye sahip yeni bir güç aktarma organı serisi, Euro 6.2 emisyon standartlarına ulaşırken, daha yüksek yakıt verimliliği sağlıyor. Ford’un yeni 1.5 litrelik EcoBlue dizel motoru bu modelde sunulmaya başlanacak. Ancak motorun yakıt enjeksiyonu, turboşarj ve emisyon kontrol teknolojileri yeni modelde elden geçirilmiş.

Benzinli motor isteyen müşteriler için yeni Transit Connect, yakıttan daha fazla verim sağlamak için silindir kafası, yakıt enjeksiyon ve emisyon kontrol sistemlerinde önemli değişiklikler içeren ödüllü 1,0 litrelik EcoBoost motorunun gelişmiş yeni bir versiyonunu sunuyor. Yeni teknolojiler silindirin devreden çıkartılmasını da içeriyor ve bu da yakıt verimliliğini artırmak için motorun düşük güç gereken durumlarda iki silindir üzerinden çalışmasını sağlıyor.

Standart olarak tüm motorlara altı kademeli manuel şanzıman eklenmiş. 1.5 litrelik EcoBlue motoru ayrıca yeni sekiz ileri otomatik şanzıman ile de almak mümkün.

Eski modellerdeki gibi, yeni Transit Connect, 3600 litreye kadar yükleme imkanı tanıyan bir karosere sahip. Kısa ve uzun versiyonların yükleme kapasitesi ise 520 ve 890 kg arasında değişiyor.

Transit Courier ise Ford’un Transit ailesinin en küçük üyesi. Yeni model, yeniden şekillendirilmiş bir ızgaraya sahip. Ayrıca aracın ön kısmı da elden geçirilmiş ve daha dinamik bir görünüme sahip.

En yeni Euro 6.2 emisyon standartlarını karşılayan güncellenmiş motorlara sahip olan araçta müşterilere 1.5 litrelik TDCi dizel ve 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor seçenekleri sunuluyor. Tüm araçlar, yeni altı ileri manuel şanzımanını standart olarak içeriyor.

Yeni Transit Courier, 590 kg’ye ulaşan yükleme kapasitesine ve 2400 litreye ulaşan yükleme alanına sahip.

Yeni Transit Connect ve Transit Courier için firma bahar aylarında siparişleri almaya başlayacak. Araçların teslimi ise bu yılın ikinci yarısında start alacak.

Yeni Ford Transit Courier

Yeni Ford Transit Courier

Yeni Ford Transit Courier