Tasarımı değişen C3 sınıfında liderlik istiyor | OTOSTİL

Tasarımı değişen C3 sınıfında liderlik istiyor

Tasarımı değişen C3 sınıfında liderlik istiyor

Olgunlaşan yeni Citroen C3 Aircross, yenilenen tasarımı konforu ile pazardaki yerini arttırmayı planlıyor.

Satışa sunulduğu 2017 yılı sonundan bu yana 330.000 adet üretilen Citroen C3 Aircross sınıfının en rekabetçi modeli olarak öne çıkıyor. Citroen C3 Aircross, iddialı ve çekici tasarımının dışında zengin kişiselleştirme çözümleri ve bunun yanı sıra ferah iç mekan ve modülerlik gibi özelliklerle kullanıcıların gönlünü kazandı. Müşterilerin tercihi büyük oranda üst donanım seviyesi olurken, satışların %62’sini Shine donanım seviyesi oluşturdu. Kompakt dış boyutlarına karşın geniş bir yaşama alanı sunan Citroen C3 Aircross, çok yönlü ve modüler kabini kadar çevik sürüş özellikleriyle de aktif yaşam tarzlarına sahip sürücüler için ideal bir SUV olarak öne çıkıyor. Citroen C3 Aircross, artırılmış kabin konforu, çok yönlülüğü ve sürüş güvenliği ile sürüş konforunu destekleyen gelişmiş teknolojileriyle hayatı kolaylaştıracak şekilde yenilendi.

Yeni Citroen C3 Aircross, modelin kişiliğini ve statüsünü geliştiren tamamen yeni ön görünümü ile daha iddialı bir tasarım sergiliyor. CXPERIENCE konsept otomobilden esinlenen ve ilk olarak 2020 yılında yeni Citroen C3’te kullanılan benzersiz ve özgün tasarım felsefesi Citroën’in 2021 yılındaki yeni marka kimliğini gözler önüne seriyor.

Yeni Citroen C3 özgün suv tavrını korumaya devam ediyor

Citroen CEO’su Vincent Cobée yapmış olduğu değerlendirmede: “Yeni Citroen C3 Aircross, ferahlığı ve modülerliği dışında günlük hayatı kolaylaştıran gelişmiş teknolojileriyle modern ve özgün SUV tavrını korumaya devam ediyor. Aracın bu güçlü yönlerini korurken daha güçlü bir tasarım, daha olgun bir duruş ve daha fazla kabin içi konfor ile var olan nitelikleri daha da geliştirdik. Yaşanan değişim kendini net bir şekilde hissettiriyor. Yeni köşeli çizgileriyle ön tasarım daha iddialı bir görünüm sergilerken, yeni koltuklar ise kabin içi konfor deneyimini pekiştiriyor. Yeni Citroen C3 Aircross, bir Citroen SUV olmanın tüm gereklerini yerine getirirken, ticari başarısını sürdürmek için gerekli tüm niteliklere de sahip.”

Yeni Citroen C3 Aircross SUV, PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarla sunuluyor. Benzinli cephesinde PureTech 110 ve PureTech 130 motor seçenekleri, dizel cephesinde ise BlueHDi motor seçenekleri seçeneği de bulunuyor. Her iki motor seçeneğinde de otomatik ve manuel seçenekleri mevcut.

Yeni Citroen C3