Ailenin küçüğü C3 gönülleri fethediyor Citroen Türkiye | OTOSTİL

Ailenin küçüğü C3 gönülleri fethediyor

Ailenin küçüğü C3 gönülleri fethediyor

Küçük sınıfındaki zorlu rekabete en son dahil olan Citroen C3 kendini bir anda karmaşanın içinde buldu. Zorlu rakipleri karşısında canlı gövde renkleri ve kişiselleştirme seçeneğiyle farklılık arayan C3 işi çok kolay değil.

Bu aracın iç mekanı büyük oranda C3’ten alınmış ama ufak tefek farklılıklarla karakteri de değiştirilmiş. Bu değişikliklerin işleve yansıması da iyi. Kokpitin malzeme kalitesi ise beklenen seviyede değil. Büyük dokunmatik ekran tüm ayarların merkezini oluşturuyor ve standart olarak sunuluyor. Genel ergonomi iyi ve görüş açıları da modern bir araç için makul.

Sadece benzinli motor ile satışta

Citroen C3, tek motor seçeneği ile sunuluyor. 1.2 litrelik benzinli motor turbo besleme sayesinde 110 HP güç ve 205 Nm tork üretip bunu 6 vitesli EAT6 tork konvertörlü otomatik şanzıman üzerinden aktarıyor. Fabrika verilerine göre testini yaptığımız bu kombinasyon 100 km’de ortalama 5.6 litre tüketiyor. 0 – 100 km/s hızlanması içinse 11.8 saniye yeterli. Citroen C3’ün direksiyonu konfor odaklı olsa da ayarları iyi. Pek çok rakibinde olduğu gibi kabinin izolasyon konusunda ufak sorunları var. Kapı fitillerinden rüzgar sesi sızması yepyeni bir otomobilden beklenmeyecek bir durum.

Citroen C3 testi Citroen C3 testi

Citroen C3 testi sonucu

Citroen C3 tasarımıyla iddialı ve ilgi çekici bir model olsa da rakiplerinin pek çoğu kendilerini uzun zamandır kanıtladığı için albenileri daha fazla. Aracın satış fiyatının da avantajlı olmaması rakipleri karşısında elini zayıflatıyor.

TEKNİK VERİLER Citroen C3
Motor (tip/silindir sayısı) Sıralı /3/Benzinli
Motor hacmi 1199 cc
Maksimum güç 110 HP
Maksimum tork 205 Nm
Son hız 191 km/s
0-100 km/s hızlanma 10.0 sn
Şanzıman 6 ileri otomatik
Aktarma Önden çekiş
Depo kapasitesi 45 lt
Tüketim (fab. ver.) 4.4/5.1/6.2 lt/100 km 
Fiyat 110.000 TL