Yeni BMW X7 Cadillac'a rakip olacak. Araba Dergisi otostil

Yeni BMW X7 Cadillac’a rakip olacak

Yeni BMW X7 Cadillac’a rakip olacak

BMW’nin Frankfurt sürprizi Yeni BMW X7 modelinin fotoğrafları fuardan önce internete sızdı. Araç markanın en büyük SUV’u olacak.

BMW’nin Frankfurt sürprizi belli oldu. Firma fuarda Yeni BMW X7 modelini sergileyecek. Markanın en büyük SUV aracı olacak X7 2018 yılında seri üretim haliyle yollarda olacak. Ancak Frankfurt’ta model konsept versiyonu ile tanıtılacak.

Cadillac Escalade, Range Rover ve Mercedes GLS ile rekabet edecek olan büyük SUV 7 Serisi’nin altyapısını kullanıyor. Aracın iç mekanında 7 koltuk olması ön görülüyor. Elbette iç mekanda şoförlü kullanımlar göz önüne alınarak değişken bir yapı da olacak. Bu alanda Range Rover’ın hakimiyetini kırmak isteyen firma yine zengin kişiselleştirme seçeneklerine ağırlık verecek.
Zengin benzin ve dizel motorlarla üretilmesi planlanan X7’de hibrit versiyon da olacak. Ancak tamamen elektrikli bir model şu an için düşünülmüyor.

BMW bu araçla ilgili yaptığı açıklamada yeni modelin uzatılmış bir X5 olmadığını özellikle vurgulamış ve modelin başlı başına yeniden yaratılan bir SUV olduğunu belirtmişti. Bu nedenle de tüketici beklentilerini karşılamakta sorun yaşamayacaklarını belirten BMW, bu aracın özellikle ABD ve Orta Doğu ve Çin’de yoğun talep görmesini bekliyor.

Yeni BMW X7

Yeni BMW X7

Yeni BMW X7