Tesla'nın rakibi Karma Revero 2020'ye hazır. Araba Dergisi otostil

Tesla’nın rakibi Karma Revento kendini 2020’ye hazırlıyor

Tesla’nın rakibi Karma Revento kendini 2020’ye hazırlıyor

Elektrikli otomobil üretimi konusunda neredeyse rakipsiz olan Tesla için 2020 yılında önemli bir rakip geliyor. Daha önce Fisker modeliyle ülkemize de ithal edilen Karma’nın Revero modeli 2020 yılında yollarda olacak. Karma Revero rekabeti kızıştıracak.

Kaliforniya’da testleri devam eden Karma Revero yine elektrikli bir otomobil olarak karşımıza çıkacak. Şarj edilebilen otomobilde aynı zamanda bir de içten yanmalı benzinli motor olacak. Şu anki modelde 2.0 litrelik bir motor kullanılırken 2020 modellerde bu hacmin küçültülmesi söz konusu. Ancak Karma henüz bu konu hakkında resmi bir açıklamaya yapmıyor.

Aracın güncel modelinde sadece elektrikle 80 km’lik menzil sunulurken yeni versiyonda bu menzilin artacağı belirtiliyor. Özellikle Tesla’nın ulaştığı menziller nedeniyle Karma da pil teknolojisinde yeniliklere gitmeye karar vermiş.

Karma Revero ‘nun yeni neslinde tasarımda özellikle far ve stoplarda değişikliğe gidilecek. Bunun dışında tampon da değişimden nasibini alacak. Ancak iç mekandaki değişiklikler henüz belli değil. Zira Tesla’nın otonom teknolojisine karşılık Karma’nın rekabet edebilecek bir sistemi bulunmuyor. Eğer firma bir sürpriz yapar da kendi sistemlerini geliştirirse o zaman iç mekanda da önemli değişiklikler olacaktır. Ancak Karma’nın hedefi lüksü sevenler olduğu için otonom konusunda zayıf olmasının müşterileri açısından önemi çok olmayacaktır.

Karma Revero

Karma Revero