Yeni BMW M5 Yeni BMW M5 özellikleri Araba Dergisi otostil

Yeni BMW M5 resmi tanıtımdan önce internete sızdı

Yeni BMW M5 resmi tanıtımdan önce internete sızdı

Bu akşam resmi tanıtımı yapılacak olan Yeni BMW M5 ’in fotoğrafları internete düştü bile. Merakla beklenen aracın tasarımı yine abartıdan uzak ancak gücünü ele veriyor. Yeni BMW M5 özellikleri ne?

Yeni BMW M5 bu akşam resmen tanıtılacak. Ancak tanıtıma kısa bir süre kala bir Youtube videosunda aracın tüm tasarımı ortaya çıktı.

Lanse edilmesinden sonra ilk kez Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan BMW M5, fuarın ardından yollarda olacak.

Aracın tasarımında tıpkı öncü modellerde olduğu gibi abartıdan uzak yani gücünü karşısındakine sürpriz bir şekilde sunan bir otomobil olması hedefleniş. Geniş çamurluklar ve büyük jantlar dışında aracın 600 HP’lik gücünü ortaya çıkartan bir detay bulunmuyor. Arkada ise M5 logosu ve 4’lü egzoz çıkışı gücü ele veren detaylar olarak fark ediliyor.

Aracın tüm detaylarının paylaşıldığı video Youtube bir Çinli internet sitesi tarafından yüklenmiş. F90 kasa kodlu Yeni BMW M5, tıpkı M4 modelinde olduğu yeni neslinde çamurluklardaki havalandırma kanallarıyla fark yaratıyor. Görsellikten çok fonksiyonel de olan havalandırmalar aracın soğutmalı disk fren sisteminin maksimum performans göstermesini sağlıyor.

İç mekanında standart 5 Serisi’nin çizgilerini kullanan otomobilde yine özel koltuklar ve yeni bir vites topuzu kullanılmış. Ayrıca yeni direksiyon ve maksimum hızı daha yüksek olan gösterge panelinde de M logolarına yer verilmiş.

Akşam saatlerinde açıklanacak olan aracın teknik verilerinde genel görüş 4.4 litrelik V8 motorun kullanılması. 600 HP güç üreteceği konuşulan motor gücünü yere 4 tekerlekten çekiş sistemiyle aktaracak.

Yeni BMW M5’de 8 ileri ZF raflarında alınan bir şanzıman görev yapacak. Ancak şanzıman bu araç için oldukça fazla değişikliğe uğramış. Yeni M5’de alışagelmiş sürüş modları dışında 4WD Sport isimli bir özel sürüş modu da bulanacak. Bu modda araç arka tekerlere daha fazla güç gönderecek ve özelikle driftseverlerin beklentilerini karşılayacak.

Yeni BMW M5’in Bavyera’nın ürettiği en hızlı otomobil olacağı belirtiliyor. Aracın 0-100 km/s hızlanmasın 3,3 saniyede tamamlanacak ve sınırlandırılmış 250 km/s maksimum hıza sahip olacak.

Yeni BMW M5

Yeni BMW M5

Yeni BMW M5