Yeni BMW 3 Serisi kaç paradan satılacak açıklıyoruz!

Uzun süredir merakla beklenen BMW 3 Serisi geçtiğimiz günlerde Paris’te tanıtıldı ve meraklıları tarafından sabırsızlıkla beklenmeye başladı. Peki ama aracın satış fiyatı ne olacak?

PAYLAŞ
2019 BMW 3 Serisi

Yeni BMW 3 Serisi önümüzdeki yıl ülkemizde de satışa sunulacak. Aracın Almanya fiyatları belli oldu bile.

BMW 3 Serisi yeni neslinde hiç olmadığı kadar dinamik bir tasarıma ancak alışılagelmiş BMW sürüş dinamiklerine sahip buna karşılık üstün konfor sunan bir otomobil mottosuyla satışa sunuldu. Araç henüz ülkemize satışa sunulmamış olsa da Almanya’da fiyatları açıklandı. Bir önceki nesle kıyasla modelin ilk versiyonları bir hayli yüksek satış fiyatına sahip.

Neden pahalı?

Yeni BMW 3 Serisi’nin satış fiyatının ülkemizde satılan modele kıyasla Almanya’da yüzde 20 pahalıya atılmasını temel nedeni motorları. Yeni nesil, ilk etapta büyük hacimli motorlarla satışa sunulduğu için nispeten daha ekonomik olan küçük hacimli motorları bir süre daha beklemek gerekiyor.

Şu anda satılmakta olan 2.0 litrelik benzinli ve dizel motorlar göz önüne alındığında, 3 Serisi’nin başlangıç fiyatının 400 bin TL civarında olması bekleniyor. Dizel ve benzinli motor arasında öneli bir fiyat farkı da olmayacak.

Yeni modeli eğer bir değişiklik olmazda Mart sonu itibariyle ülkemizde görmeye başlayacağız. Ancak elbette kurlardaki değişikliğe göre fiyatların lansman döneminde revize edilmesi söz konusu.