SUV'lerin tekerlekleri asfalt yerine toprak zemine basmalı! | OTOSTİL

SUV’lerin tekerlekleri asfalt yerine toprak zemine basmalı!

SUV’lerin tekerlekleri asfalt yerine toprak zemine basmalı!

Aslına bakarsanız günümüzde bütün markalar çeşitli SUV modelleri üretiyor. Küçük sınıf SUV’lerden 7 kişilik modellere kadar pazar her geçen gün genişliyor. Peki ya bu modeller olması gerektikleri yerde neden değiller?

Bu sorunun cevabı çok basit. Değişen pazar şartları ve müşteri talepleri. Fakat markalarında bu doğrultuda ürettiği modeller zamanla evrim geçirdi bu da bir gerçek.

Sadece asfalt bence doğru değil

Hızlı SUV olarak adlandırdığımız modeller arazi şartları ile baş etmekten ziyade daha çok asfalt üzerinde hızlı binek bir otomobil gibi ilerlemek için üretiliyor. Her ne kadar benimde hoşuma giden hızlı SUV olsa da bence hepsinin yeri toprak zemin. Ömürlerinde bir kere bile lastiği toprak zemine değmeyen SUV’lerin ve SUV kullanıcılarının büyük bir zevkten mahrum kaldığını belirtebilirim. Off-road herkes için eğlenceli olmayabilir ama size şunu söylemeliyim insanın hayatında en az bir kere bile olsa yapması gereken bir aktivite.

SUV ile arazi macerası keyfini yaşayın

Geçtiğimiz günlerde test için gelen bu ay dergimizde test konuğumuz olan Duster 4×4 ile keyifli bir sürüş gerçekleştirdim. Özellikle özel olarak yerden yükseltilen ve arazi lastikleri ile donatılan bu model ile düşük bütçeler ile keyifli zaman geçirebileceğinizin en güzel örneği. Şimdilik size sürüş hakkında daha fazla detay vermeyeceğim. Bunun yerine bu otomobil ile olan maceramızı Kasım sayımızdan okuyabilirsiniz.

Ömrüm Tolga ÇOLAK

SUV ile arazi macerası