Yeni Audi TT 2019 Audi fiyatları Audi TT kaç para otostil dergisi

Audi TT sınırlı değişikliğe sahip yeni tasarımla geliyor

Audi TT sınırlı değişikliğe sahip yeni tasarımla geliyor

Audi TT makyajlanıyor. Neler değişecek? Audi TT bu makyajla daha sportif görünecek. Yeni Audi TT 2019 model yenilikleri neler?

Audi’nin ikonik modeli TT, önümüzdeki yıl makyajlanacak. Ancak bu kez beklentilerin aksine yapılacak yenilikler çok kapsamlı olmayacak. Test esnasında partnerimiz Automedia tarafından fotoğrafları çekine kamuflajlı modelin farlarının değiştiği belli oluyor. Audi bu otomobilde artık ilk olarak R8 modelinde gördüğümüz, daha sonra ise diğer modellerde de kullanılan led farları sunmaya başlayacak. Ayrıca tampon da değişimden nasibini alacak ancak ana hatlar korunacak.

Bu model MQB platformunu kullanmaya devam edecek. Ancak yeni nesilde altyapı değişikliğine gidilecek. Bu değişiklikle birlikte motorlarda da güncellemeler olacak. Bu yeni platformu ilk olarak VW Golf 8 ve Skoda Octavia 4 modellerinde göreceğiz.

Giriş motoru değişiyor

Her ne kadar ülkemizde 2.0 litrelik motorla satılıyor olsa da TT’nin giriş modeli 1.8 litrelik hacme sahip. Bu makyajla birlikte ise 1.8 litrelik motorun kaldırılması bekleniyor ve giriş versiyon 2.0 TFSI olacak. Bu değişiklikten sonra 2.0 motorun gücünde ise değişiklik olacağı kesinleşti. Ayrıca 1.8 litrelik motorla alınan eski nesil DSG vites de makyajla birlikte üretimden kaldırılacak, yerini yeni nesil DSG vites kutusuna bırakacak.

Henüz kesin olmamakla birlikte VW’nin yeni 1.5 litrelik benzinli turbo motorunun kullanılması konusunda firma görüş topluyor. Bu sayede 1.8 litrelik motordan doğacak boşluğun doldurulması ön görülüyor ancak dediğimiz gibi bu motor konusunda yurtdışındaki kaynaklardan da ortak bir görüş henüz gelmedi.

İç mekana yeni renkler geliyor

Aracın iç mekanında ise makyajla birlikte yeni renk seçenekleri sunulacak. Q2 modelinden alınan renk kartelası ile canlı ve trend bir yaşam alanı sunulacağı belirtiliyor. Ayrıca Audi’nin yeni nesil gösterge tablosu da makyajla birlikte sunulmaya başlanacak.

Yeni Audi TT 2019

Yeni Audi TT 2019