Yeni Audi A4 Audi Fiyat listesi Audi modelleri otostil dergisi

Makyajlı Audi A4 Paris’ten önce otostil’de

Makyajlı Audi A4 Paris’ten önce otostil’de

Audi A4 makyajlanıyor. İlk başta çok fazla yenilik yapılmamış gibi görünse de asıl değişim kaputun altında. Yeni Audi A4 Paris’te tanıtılacak.

Audi’nin en çok tercih edilen modellerinden olan A4, önümüzdeki günlerde makyajlı hali ile bayilerde olacak. Ancak bu makyaj öyle sandığınız gibi çok kapsamlı olmayacak. Marka bu modeli geliştirirken biraz tutucu davranmış.

A4’ün yeniden tasarlanan ön tamponu dış görünümdeki en büyük değişiklik olacak. Sis farlarının tipi değişmiş gibi görünse de aslında onlar adaptif hız kontrol sisteminin bileşenleri. Farların da iç yapılarında değişiklikler var. Yakaladığımız aracın arkasında bir değişiklik yok gibi görünüyor ancak ileriki dönemlerde bu alanda da değişiklikler olacağı belirtiliyor. Bu araçta fark edilen en büyük değişiklik geri vites lambalarının yerlerinin değiştirilmesi.

Yeni dizel motor geliyor

A6 ve A7 modellerindeki hibrit teknolojisinin A4 modelinde de kullanılacağı ve bu sayede yüzde 5 yakıt tasarrufu sağlanacağı belirtilirken motorlarda EA288 Evo TDI isimli yeni bir 4 silindirli dizel motor gamına dahil olacak. 136-204 HP arası güç üretecek olan ünite ve hibrit teknolojisi ile aracın egzoz emisyonun 10 gr/km azalacağı belirtiliyor.

Aracın tam olarak ne zaman yollarda olacağı açıklanmadı. Ancak beklentiler Paris Otomobil Fuarı’nda modelin sergilenmesi yönünde. Fuarla birlikte satışa sunulacak makyajlı Audi A4 ülkemize de yılın son çeyreği gelecek.

Yeni Audi A4

Yeni Audi A4

Yeni Audi A4

Yeni Audi A4