VW Grup parçalandı VW Grubu yönetim VW Grubu markaları Otostil Dergi

VW parçalandı dünya yönetimi artık sadece VW’de olmayacak!

VW parçalandı dünya yönetimi artık sadece VW’de olmayacak!

Volkswagen Grubu artık sadece Volkswagen tarafından yönetilmeyecek. Yeni CEO dünyayı parçalara böldü ve her parçanın yönetimini grup çatısı altında yer alan markalar arasında paylaştırdı. VW Grup parçalandı

Volkswagen bölgesel yönetim sorumluluğunu, daha geniş çaplı stratejik bir revizyonun parçası olarak bünyesindeki farklı markalara dağıtma kararı aldı. VW Grup yönetim sorumluluğunu grup çatısı altında yer alan markalarına dağıtarak daha bağımsız ve merkezi olmayan bir yönetim stratejisi benimsemeye hazır.

VW daha hızlı olacak

Volkswagen Grubu’nun Nisan ayında göreve gelen CEO’su Herbert Diess, VW’nin yükünü azaltmak ve bünyesindeki diğer markaları güçlendirmek için şirketteki kurumsal yapıda bazı değişiklikler yapmaya başladı. Son olarak bugün (22 Haziran) yaptığı açıklamada Diess, Volkswagen’i daha hızlı, daha yalın ve daha verimli bir hale getirmek için çalıştıklarını belirtti.Şirketin yaptığı açıklamaya göre paylaşımın detayları da belli oldu. Buna göre Audi, Orta Doğu ve Asya’daki sorumluluğu üstlenirken; Volkswagen Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Sahraaltı bölgelerinin sorumluluğunu üstlenecek. Seat, Kuzey Afrika’da piyasayı ele alırken; Skoda, Rusya ve Hindistan’dan sorumlu olacak. Çin ise, Volkswagen’in sorumluluğu altında kalmaya devam edecek.

VW Grup parçalandı