Audi satışı durduruldu Audi geri çağırdı otostil dergisi

Flaş gelişme: Audi fişi çekti satışlarını durdurdu

Flaş gelişme: Audi fişi çekti satışlarını durdurdu

Audi iki modeli kapsayan çok önemli bir satış durdurma anonsu yaptı. Üstelik sattığı araçları da geri çağırdı. Audi satışı durduruldu

Audi tarafından yapılan açıklamaya göre 139 bin 249 adet A6 ve A7 araç koltuktaki sensör arızası nedeniyle sorunlu hava yastıklarına sahip. Söz konusu sorun nedeniyle 11 Haziran tarihinden itibaren araç satışının da durdurulduğu rapor edildi.

Sorunlu araçların Ocak 2011 ile Nisan 2018 tarihleri arasında üretildiği belirtilirken hem standart hem de spor koltuğa sahip modellerin arızadan etkilendiği belirtildi. Koltukta yer alan sensör elektrik arızası nedeniyle devre dışı kalıp hava yastığının açılmamasına neden olabiliyormuş.

Şimdiye kadar söz konusu sorun nedeniyle herhangi bir ölümlü ve yaralanmalı kaza ihbar edilmemiş. Şu an için sorunun ait bir çözüm de üretilmemiş.

Garip bir açıklama geldi

Audi Amerika tarafından yapılan açıklamada söz konusu arızanın sadece bu ülkede satılan modelleri kapsadığı belirtildi. Ancak aynı aracın farklı ülkelerde aynı hava yastığı ve koltukla üretildiği düşünülürse neden sadece Amerika’daki araçların etkilendiği sorusuna biz bir cevap bulamadık.