Beetle ABD’ye Final Edition modeliyle veda edecek otostil VW Beetle Final Edition

VW Beetle ABD’ye Final Edition modeliyle veda edecek

VW Beetle ABD’ye Final Edition modeliyle veda edecek

Volkswagen, bildiğimiz gibi Beetle’ın üretimini sonlandırmaya hazırlanıyor. Son içten yanmalı Beetle’a ve onun isim plakasına veda için; şirket ABD’de Beetle 2019 Final Edition’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. VW Beetle Final Edition ile ABD’ye veda edecek.

ABD Ulusal Karayolu Taşımacılığı Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) gönderilen VIN bilgileri de, Volkswagen’in Beetle’a veda etmek için ABD’ye bir final sürümü getireceğini doğrular nitelikte. Ayrıca Volkswagen’in üretimi sonlandırılacak otomobili için, yine Beetle adını içeren elektrikli bir versiyonla ilgili çalışmalara başladığı da biliniyor.

Volkswagen ABD, birinci nesil yeni Beetle için farklı Final Edition modelleri yapmıştı. Şimdiki Final Edition modeli ise ikinci nesil yeni Beetle için yapılacak.

Volkswagen Ar-Ge Müdürü Frank Welsch, geçen yıl yaptığı bir açıklamada; iki veya üç nesilin Beetle için yeterli olduğunu ve sürekli yeni bir Beetle’a sahip olmanın anlamsız olduğunu belirtmişti.

Şirketin retro bağlantılarının ise, 2020’den itibaren Kombi’den ilham alan ID Buzz tarafından tedarik edilmesi muhtemel.

VW Beetle Final Edition