Vietnam 2020’de F1 yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor otostil Vietnam F1

Vietnam 2020’de F1 yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Vietnam 2020’de F1 yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

2020 yılında yapılacak olan Formula 1 yarışına Vietnam ev sahipliği yapabilir. Yabancı basında yer alan haberlere göre ülke içinde gerçekleştirilecek ilk F1 yarışı için bir anlaşma hazırlandı. Vietnam F1 ‘e ev sahipliği yapacak.

Her şeyin rayında gitmesi halinde, Vietnam’ın F1 yarışına ev sahipliği yapıp yapmayacağı bu sezon bitmeden önce ilan edilecek. Formula 1 Grup’un sahibi olan Liberty Media, Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapması için bir süredir Asya ülkesine göz gezdiriyor. Haberlere göre Hanoi’nin yaklaşık 7 km batısında bir alanın yarış için uygun olduğu söyleniyor.

Bu haftasonu Japon Grand Prix’sinde de bir onaylandığı bildirilen Vietnam yarışları için önümüzdeki aylarda bir duyuru yağılması bekleniyor. Ayrıca F1 yarış direktörü Charlie Whiting, yarışın yapılacağı yer olan Hanoi’ye bir ziyarette bulundu ve 2020 Grand Prix’si için tüm tesisin ve parkurun zamanında tamamlanacağını söyledi. Whiting, alanın ileri tasarım aşamasında olduğunu ve mevcut yollar ile özellikle yarış için inşa edilen ve döşenen yepyeni bir bölümü içereceğini söyledi.

Vietnam’ın tarihinde gerçekleşecek ilk F1 yarışına dair onayının yanı sıra, geçtiğimiz günlerde ülkenin ilk ulusal otomobil üreticisi Vinfast dünya sahnesine çıkmıştı.