Mercedes-AMG yeni kurduğu eSpor yarış takımını tanıttı otostil Mercedes eSpor

Mercedes-AMG yeni kurduğu eSpor yarış takımını tanıttı

Mercedes-AMG yeni kurduğu eSpor yarış takımını tanıttı

Mercedes-AMG elektronik spor olarak bilinen eSpor sektörüne el atarak, ilk yarış takımını kurdu. Mercedes eSpor yarış takımı tanıtıldı.

Dört oyuncu, Mercedes-AMG’nin yeni kurulan eSpor takımının açılış üyeleri olarak takıma kabul edildi. Mercedes-AMG Salı günü yaptığı açıklama ile, Petronas eSports takımının 2018 F1 eSports Serisine katılacağını duyurdu.

Elektronik spor veya eSpor, çoğu zaman profesyonel olarak çalışan oyuncuların yarıştığı video oyunu organizasyonlarıdır. Mercedes-AMG de kendi eSpor takımını, yarış alanındaki en iyi yetenekleri seçerek oluşturdu.

Takımın birinci üyesi, geçen yılki F1 eSports Serisini kazanan İngiliz oyuncu Brendon Leigh. Ayrıca takımda çok sayıda lig unvanına sahip olan Brit Harry Jack, ülkesinde dört lig şampiyonluğu bulunan Polonyalı Patryk Krutyi ve F1 eSports Pro Draft’tan seçilen Macar Dani Bereznay yer alıyor.

Mercedes-AMG Petronas eSports takımı, İngiltere’deki Formula 1 ekibinin tesislerinde yeteneklerini geliştirmeye başladı bile. Son teknoloji ürünü tesiste, F1 sürücülerinin de kullandığı sanal araç modelleri ve yarış simülatörleri yer alıyor. Mercedes-AMG, F1 hazırlık ve eğitim ekipmanlarından bazılarını, eSpor takımının kullanımına sunacağını da belirtti.

Ayrıca eSpor takımı, Mercedes’in Performance Center’ına da erişim hakkına sahip olacak.

Mercedes eSpor