Üç ay sonunda kompakt SUV'un lideri kim? | OTOSTİL

Üç ay sonunda kompakt SUV’un lideri kim?

Üç ay sonunda kompakt SUV’un lideri kim?

2017 yılının ilk üç ay satış raporu geçtiğimiz günlerde ODD tarafından açıklandı. İlk üç ayda toplam 12 bin 406 adetlik kompakt SUV satışı gerçekleşmiş durumda. Yani bu sınıfın pazardaki payı oldukça büyük. En çok hangi kompakt SUV’un sattığını araştırdık.

İlk üç ay satış raporları geçtiğimiz günlerde Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklandı. Açıklanan rakamlara göre otomotiv sektöründe şu ana kadar tahmin edilen küçülme yaşanmamış durumda. Yine bir düşüş var ama beklendiği gibi 15 ya da 20 seviyelerinde değil. İlk üç ay satış rakamlarına göre kompakt SUV’ların (üst sınıflar hariç) ulaştığı satış rakamının 12 bin 406 adet olduğunu görüyoruz.

Bu satış rakamları arasından bu sınıfta en çok satılan modelin ne olduğunu araştırdık. Tüm araçların satış rakamlarının karşımıza çıktığı bir tablo da hazırladık. Çok iyi olacak diye beklenen ama şimdilik aradığını bulamayan, satış rakamları açısından hayranlık yaratan ya da yok canım o kadar mı satıyor sadece diyeceğiniz tabloyu görmek için üzerine tıklamanız yeterli.

suvsatis