LeasePlan ikinci el pazarına giriyor | OTOSTİL

LeasePlan ikinci el pazarına giriyor

LeasePlan ikinci el pazarına giriyor

Türkiye’de 10. yılını geride bırakan globalde ise 54 yıllık geçmişe sahip olan LeasePlan, kurumsal kimliğini yeniliyor. Bu kapsamda logo değişimine giden ve yeni logosunu ilk olarak Türkiye’de tanıtan LeasePlan, kiradan dönen araçlar için 2. el showroom yatırımı yapacak.

Türkiye’de 10. yılını kutlayan, dünyada ise 32 ülkede 1.65 milyon adetlik araç filosunu yöneten LeasePlan, kurumsal kimliğini yeniliyor. LeasePlan’in global anlamda yenilenen logosunu da ilk kez Türkiye’de lanse ettiklerini belirten LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, “Değişen logomuzu dünyada ilk kez Türkiye’de lanse ediyoruz. LeasePlan için ‘What’s Next?’ sloganıyla birlikte değişen dünyadaki akımları gösteren bir logo tasarımı yapıldı. Çağın ihtiyaçlarına karşılayan kurumsal kimlik atılımımız ve vizyoner logomuzla birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en iyi hizmeti vermeyi sürdüreceğiz. Bu yıl LeasePlan Türkiye olarak 10’uncu yılımızı kutluyoruz. Başarılarımıza önümüzdeki dönem de devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. LeasePlan Türkiye olarak geçtiğimiz yılı 22 bin 700 adet araç parkıyla kapattıklarını belirten Türkay Oktay, “Şu anda sektörün ilk 5 oyuncusundan biri konumundayız. 2017 yılında da yine pazarın üzerinde bir büyüme hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

2. el showroomu açıyor

Artık 2. elde sektör olarak ihmal edilmeyen bir arz sağlayıcı durumuna geldiklerini anlatan Oktay, 2016 yılında uzun dönemli kiralamadan dönen araçlar baz alındığında sektörde 93 bin araç satıldığını söyledi. Son dönemde bu işin perakendesini yapmak için girişimlerin hız kazandığına dikkat çeken Oktay, şöyle devam etti: “Biz de bu anlamda LeasePlan olarak 2. el showroom açmayı planlıyoruz. Burada özellikle bizim çok ağırlıklı kiraladığımız premium araçları sergilemeyi planlıyoruz. . 2.el showroom açarak direkt bireylere satış yapacağız. Yılsonuna doğru bu showroomu lanse etmeyi planlıyoruz. Showroom İstanbul’da kolay ulaşılabilen, bir yerde olacak. LeasePlan bunu yurtdışında denedi ve çok başarılı oldu.”