Toyota elektrikli araçları için yeni bir birim kurdu otostil Toyota ZEV Fabrikası

Toyota elektrikliler için kesenin ağzını açtı yeni bir birim kurdu

Toyota elektrikliler için kesenin ağzını açtı yeni bir birim kurdu

Toyota elektrikli araçlarının geliştirilmesinden sorumlu olacak yeni bir birim kurdu. Toyota’nın Zero-Emission Vehicle (ZEV) fabrikası adını verdiği yeni yapılanması şirketin ürettiği elektrikli araçlar ve bataryalardan sorumlu olacak. Toyota ZEV Fabrikası ‘nı kurdu.

Toyota yaptığı açıklamada, Mainichi’ye elektrikli araçların gelişimini hızlandırmak için ZEV Fabrikası adı verilen yeni bir birim yarattığını söyledi. Yeni bölüm, aslen 2016 yılının sonlarında şirket CEO’su Akio Toyoda ile birlikte kurulmuş 50 kişilik bir planlama ekibiyle kuruldu.

ZEV Fabrikası’nın Toyota’daki İleri Araştırma ve Geliştirme Müdürü Shigeki Terashi tarafından yönetildiği bildirildi. Yeni birimde yaklaşık 200 mühendis görev alıyor ve bu birim tüm şirketin elektrikli araç ve hidrojen yakıt hücresi geliştirme, parça temini ve üretim planlamasını denetleyecek.

Emisyon konusunda yaptığı çalışmalar ve gelecek vizyonuyla öne çıkan Toyota, şu anda bazı pazarlarda Prius Prime plug-in hibrit ve hidrojen yakıtlı Mirai modellerini pazarlıyor.

Toyota ZEV Fabrikası