Mercedes-AMG One yollara 9 ay gecikmeyle çıkacak otostil dergi

Mercedes-AMG One yollara 9 ay gecikmeyle çıkacak

Mercedes-AMG One yollara 9 ay gecikmeyle çıkacak

Mercedes-AMG Başkanı Tobias Moers, Mercedes-AMG One’ın güç aktarma organındaki ayarlamalar sebebiyle geciktiğini kabul etti.

Moers Mercedes-AMG One ile ilgili açıklamasında, “Bazı sorunlar çıkabileceğini ve bunları çözmemiz gerekeceğini bekliyordum. Söz verdik. Vereceğiz. Dışarıdan da ek yardım alıyoruz. Bu yüzden yola devam ediyoruz. Kendimizden eminiz, ancak yaklaşık dokuz ay kaybettik” şeklinde konuştu.

Formula 1 için tasarlanmış bir güç aktarma organının yollarda çalışmasının zor bir iş olduğunu işaret eden Moers, Lewis Hamilton’un kullandığı aracın motor konusunda hala bazı ayarlamalara ihtiyacı olduğunu ve ayrıca emisyon yönetmeliklerinin süreci uzattığını belirtti. Moers, müşterilerin de bu 9 aylık gecikmeden haberdar olduğunu ve durumun bir sır olmadığını belirtti.

AMG One yola çıkmaya hazır olduğunda 1.6 litrelik 6 silindirli benzinli motoru ve çift elektrikli motoruyla yaklaşık 1340 beygir güce sahip olacak.

AMG One sadece elektrikli motoruyla 25 km’lik bir menzili 4 tekerden çekiş sistemiyle sunacak. Otomobilden sadece 275 adet üretilecek.

Mercedes-AMG One