TOSFED Yıldızını Arıyor finalistleri belirlendi Fiat Sponsorluğunda

TOSFED Yıldızını Arıyor finalistleri belirlendi

TOSFED Yıldızını Arıyor finalistleri belirlendi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu geleceğin şampiyonlarını keşfetmek, yetiştirmek ve sahip çıkmak için TOSFED Yıldızını Arıyor programını hayata geçirdi. TOSFED Yıldızını Arıyor programında derece alan 10 erkek, 2 kadın yarışçı önümüzdeki sezon tüm ekipman ve ihtiyaçları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından karşılanarak yarışlara katılacak ve pistlerde başarılı bir kariyere ilk adımlarını atacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından FIAT sponsorluğunda gerçekleştirilen ve 18-25 yaş arası genç sürücüleri hedefleyen “TOSFED Yıldızını Arıyor” projesinin elemeleri 10-13 Ağustos tarihleri arasında İzmit’te yer alan Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

TOSFED Yıldızını Arıyor kadınlar

Türk otomobil sporları tarihinde düzenlenen ilk yetenek keşfetme projesi olan bu organizasyonun elemelerinde, 18’i kadın olmak üzere 320 aday TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde mücadele etti. 4 gün boyunca yapılan elemelerin ardından, her günün en hızlı ilk 10 erkek sürücü ile en hızlı 5 kadın sürücü olmak üzere toplam 45 kişi, Eylül ayında yapılacak finallere katılmaya hak kazandı.

TOSFED Yıldızını Arıyor finalistler

Yine Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek finallerde, adaylar bu kez 2 günlük eğitim kampına katılacaklar. Teorik ve pratik sportif sürüş teknikleri eğitimi alacak olan adaylar arasından, program sonunda belirlenecek olan 10 erkek ve 2 kadın sürücü önümüzdeki sezon TOSFED desteğinde yarışmaya hak kazanacak.

http://www.tosfed.org.tr/

http://www.fiat.com.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx