Honda Jazz yeni motoruyla artık daha sportif | OTOSTİL

Honda Jazz yeni motoruyla artık daha sportif

Honda Jazz yeni motoruyla artık daha sportif

Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan makyajlı Honda Jazz, dış tasarım ve iç mekandaki güncellemelerine ek olarak yeni bir motor ile farkını ortaya koyuyor.

Aracın satılmakta olan 1.3 litrelik benzinli motoru yerine yeni modelde 1.5 litrelik benzinli motor yer alacak. İlk kez Avrupa’da sunulacak olan 1.5 litrelik motor araca 130 HP güç sağlıyor. Yerini aldığı ünitenin 102 HP’lik gücüne göre önemli ölçüde artan motor gücü sayesinde Jazz artık daha sportif bir model halini aldı.

Aracın dış tasarımında yeni tasarımlı ön tampon kullanılırken sis farlarında da değişikliğe gidilmiş. Ayrıca farlarda da değişikliklerin yapıldığı araçta kullanılan koyu siyah renk ile farklılık yakalanırken tamponun alt kısmında kırmızı şerit ile sportiflik pekiştirilmiş. Karoserde yeni Skyride Blue isimli mavi renk kullanılmaya başlanmış. Arka kısımda da benzer şekilde yeni bir tampon ve kırmızı şerit kullanılması ile dinamizm artırılırken alt kısımda trapezoid hatlara yer verilmiş.

İç mekandaki değişikliklerin başında yeni deri kaplamalı direksiyon simidi ile vites topuzunun kullanılması gelirken dikişlerde turuncu rengin kullanılmasıyla farklılık elde edilmiş.

Euro 6 egzoz emisyonlarını sorunsuz karşılayan yeni 1.5 litrelik benzinli motorla donatılan Honda Jazz’ın henüz detaylı teknik verileri paylaşılmadı. Ancak araçta 6 ileri manuel şanzımanın standart olarak sunulacağı ve CVT vites kutusunun opsiyonel olarak alınabildiği gelen bilgiler arasında.

Aracın siparişleri alınmaya başlandı bile. Teslimlerin ise Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan sonra yapılması bekleniyor.