Tiger gibi yapma alkollü araç kullanma | OTOSTİL

Tiger gibi yapma alkollü araç kullanma

Tiger gibi yapma alkollü araç kullanma

Dünyanın en çok kazanan sporcularından olan Tiger Woods Amerika’da alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanmaktan dolayı tutuklandı.

Alkollü direksiyon başına geçilmemesi konusunda ne söylesek az. Dünyanın en önemli sporcularından olan ve 1 milyar doları aşan servetiyle zenginler listesinde kendisine yer de edinen Tiger Woods geçtiğimiz günlerde Amerika’da alkollü ve uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanması nedeniyle tutuklandı.

Sporcu kimliğiyle pek çok insana örnek olan ve olması gereken Woods, fotoğraflarda oldukça solgun ve bitkin bir görünüm çiziyordu. Polis yetkilileri böylesi bir halde direksiyon başına geçen sporcunun bir kazaya karışmamasını ise tam anlamıyla şans olarak değerlendirdi.

Konu hakkında açıklama yapan İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Uzmanı Murat Tosun, alkol veya uyuşturucu madde etkisinde araç kullanmanın cinayetlere davetiye çıkarttığının altını çizdi. Woods’un bir kazaya karışmamasının tamamen onun şansı olduğunu belirten Tosun, bu maddeler etkisi altındayken sürücünün tüm reflekslerinin yavaşladığını, doğru ve sağlıklı kararlar alamayacağını belirtti. Normal şartlar altında olası bir olumsuzlukta belki sadece direksiyonu sağa veya sola çevirerek bir engelden aşılabilecek durumlarda bile uyuşturucu madde etkisi altında kişinin aklına bunu yapmanın gelmediğini ve bu nedenle de hep ölümlü kazaların meydana geldiğini belirtti.

tiger-woods