Suzuki GSX-S1000 Eylül ayında Türkiye'de OTOSTİL

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’de

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’de

Yenilenen GSX-S1000, Suzuki’nin ülkemizdeki tek distribütörü olan Doğan Trend Otomotiv aracılığıyla Eylül ayında Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla buluşacak.

Suzuki, ilk kez 2015 yılında ürettiği naked sınıfının çarpıcı motosikleti GSX-S1000’i yeni tasarımı, kıvrak şasisi ve üstün Suzuki teknolojileriyle güncelledi. Daha kontrollü, daha çevik ve daha güçlü bir yapı sunan Suzuki GSX-S1000, en heyecan verici sürüş deneyimlerini caddelere taşımak için yenilendi. Bu kapsamda Suzuki GSX-S1000, günlük kent kullanımlarını, uzun yol sürüşlerini ve bol virajlı sportif sürüşleri en ideal biçimde isteyen herkese hitap ediyor.

Yenilenen GSX-S1000, dikkat çekici tasarım detayları ve 999 cc’lik motor gücü ve performansına ek olarak, son teknolojiye sahip sürüş kontrol sistemleriyle çıtasını ve iddiasını daha da yükseltiyor. Ayrıca GSX-S1000; sağlamlığının yanında, hafif ve kompakt şasisiyle de sınıfının muadillerinden ayrışıyor. Sunduğu renklerle de motosiklet tutkunlarını harekete geçiren GSX-S1000; Suzuki’nin marka sembolü olarak bilinen ana rengi Metalik Triton Mavisi (YSF), yeni geliştirilen Parlak Mat Mekanik Gri (QT7) ve Parlak Işıltılı Siyah (YVB) olmak üzere üç farklı gövde rengi seçeneğiyle tercih ediliyor. Yenilenen GSX-S1000 önümüzdeki Eylül ayında, Türkiye’de Suzuki’nin tek distribütörü Doğan Trend Otomotiv aracılığıyla satışa sunulacak.

Şasisi daha kıvrak, daha hafif

Suzuki GSX-S1000, sürücüsüne hem çevik bir sürüş sağlayan hem de sürüşü eğlenceli kılan kompakt, kıvrak ve hafif bir şasi sunuyor. Şasi, bu yapısıyla günlük kent içi kullanımlar, sportif geziler ve performanslı pist deneyimlerine uyum gösteriyor. En optimum şekilde konumlandırılan salıncak, süspansiyon ayarları, gidon, yakıt deposu ve lastikler, sürücüye en ideal sürüş pozisyonunu sunuyor. GSX-S1000’in şasisi, ayrıca, motor ve Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi’nin (S.I.R.S.) gelişmiş kontrolleri arasındaki uyum ve ahengi de tamamlıyor. Gidon başlığından salıncak pivotuna kadar olan düz ana borulu ikiz kirişli alüminyum çerçeve, kıvrak sürüş ve üstün yol tutuş için rijitlik ve hafiflik sağlıyor. GSX-R 1000 süperspor modelinden uyarlanan alüminyum alaşımlı arka salıncak ise yüksek performansla uyumlu dizaynı yansıtıyor. Testler sonucunda 23 mm daha geniş hale getirilen elcikler ve hafifçe yukarı doğru eğimli şekilde yenilenen gidon kolları, sportif sürüşü artırıyor. Bu özelliklerle birlikte, yenilenen koltuk tasarımı da dik sürüş pozisyonuna katkı veriyor. İnce gövde ve dar diz alanı ise 810 mm sele yüksekliğiyle birlikte, sürücünün ayaklarını kolayca yere basmasına yardımcı oluyor. Sportif ancak sarsıntısız bir sürüş sağlayan 43 mm çapında ayarlanabilir KYB ters ön çatal ve dengeli-çevik sürüşü destekleyen ayarlanabilir bağlantılı arka süspansiyon, yenilenen GSX-S1000’in diğer şasi özellikleri arasında bulunuyor.

 

Suzuki GSX-S1000 Teknik Özellikleri

Uzunluk                           2.115 mm

Genişlik                           810 mm

Yükseklik                        1.080 mm

Dingil mesafesi              1.460 mm

Yerden yükseklik          140 mm

Sele yüksekliği               810 mm

Boş ağırlık                      214 kg

Motor tipi                       4 zamanlı, 4 silindirli, sıvı soğutmalı, DOHC

Çap x strok                     73,4 mm x 59,0 mm

Motor hacmi                  999 cc

Sıkıştırma oranı            12.2:1

Yakıt sistemi                  Enjeksiyon

Marş sistemi                   Elektrikli

Yağlama                          Islak karter

Şanzıman                         6 hızlı sabit

Süspansiyon ön              Teleskopik ters çatal, helezon yay, yağlı amortisörler

Süspansiyon arka          Bağlantılı, helezon yay, yağlı amortisör

Çatal açısı/İz genişliği 25°/100 mm

Ön fren                            Çift disk

Arka fren                        Disk

Ön lastik                          120/70ZR17M/C (58W), tubeless

Arka lastik                     190/50ZR17M/C (73W), tubeless

Marş sistemi                   Elektronik ateşleme (transistörlü)

Yakıt deposu                  19,0 litre

Yağ kapasitesi               3,4 litre

Suzuki GSX-S1000

Suzuki GSX-S1000