Şoförsüz park eden Mercedes E Serisi geldi | OTOSTİL

Şoförsüz park eden Mercedes E Serisi geldi

Şoförsüz park eden Mercedes E Serisi geldi

Yeni Mercedes E Serisi satışa sunuldu. Yeni motor seçenekleri ve iddialı tasarımıyla dikkat çeken aracın Türkiye satış fiyatı 264 bin TL’den başlıyor, 549 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bu araç şoförsüz park ediyor.

Araçtaki en önemli yenilik şoförsüz park edebilmesi. Mercedes-Benz’in Türkiye’de ilk kez E-Serisi ile birlikte sunduğu “Araç Dışından Park Etme Yardımcısı” ile dar park alanlarındaki zor park manevraları artık Bluetooth üzerinden sisteme bağlanan akıllı telefonlarla gerçekleştirebiliyor. Yani her zaman videolardan izlediğimiz telefonla park etme artık resmen hayatımıza dahil olmuş oldu.

Yeni E-Serisi’nde ilk etapta sunulan dört silindirli benzinli E 200 ve tamamen yeni bir motor olan dört silindirli dizel E 220 d motor seçeneklerinin yerini 2017 yılı ile birlikte E 180, E 220 d 4MATIC, E 300 ve E 350 d versiyonları alıyor. 1,6 litre hacminde, 156 HP gücündeki benzinli motor ve dokuz ileri oranlı 9G-TRONIC otomatik şanzımana sahip E 180 versiyonuna kavuşan yeni E-Serisi ailesine eklenen diğer iki motor seçeneği her ikisi de 2.0 litre motor hacmine ve 9G-TRONIC şanzımana sahip olan,194 HP gücündeki dizel motorlu ve dört tekerlekten çekişli E 220 d 4MATIC ve 245 HP gücündeki benzinli motorlu E 300 motor seçenekleriyle satışa sunuldu.

Mercedes-Benz E-Serisi akıllı park özelliği

Şoförsüz park eden yeni Mercedes E Serisi