Sedandan sonra sportif E Serisi karoserleri de geldi | OTOSTİL

Sedandan sonra sportif E Serisi karoserleri de geldi

Sedandan sonra sportif E Serisi karoserleri de geldi

Mercedes-Benz E Serisi Coupe ve Cabriolet, Türkiye’de Ekim itibarıyla satışa sunulmaya başlandı. E 300 Coupe 1.355.000 TL başlangıç fiyatıyla, E 300 Cabriolet ise 1.558.000 TL başlangıç fiyatı ile satışa sunuldu.

Her iki araçta 2.0 litrelik turbo beslemeli 4 silindirli benzinli motor 258 HP güç üretirken EQ Boost adındaki elektrikli destek ünitesi sayesinde anlık olarak 14 HP’lik ek bir güç daha kullanıma dahil ediliyor. İçten yanmalı motorun sağladığı 370 Nm’lik maksimum torka ek olarak EQ Boost desteği anlık olarak 150 Nm ile ivmelenmeye katkıda bulunuyor. Standart donanımdaki 9G-TRONIC otomatik şanzımanın da katkısıyla 6,7 ile 7,4 lt/100 km arasında değişen karma yakıt tüketimi sunabilen araçların maksimum hızları elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış durumda.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan Yeni E Serisi Coupe ve Cabriolet’in Türkiye’de satışa sunulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Otomobil kullanmayı daha zevkli bir hale getiren E-Serisi Coupe ve açık hava keyfinin adresi E Serisi Cabriolet, segmentlerinin yıllardır en fazla tercih edilen araçları arasında yer alıyor. Gran Turismo yani uzun yolculuklara çıkmak için her fırsatı değerlendiren otomobil tutkunlarını, markamızın en yeni güvenlik, konfor ve iletişim teknolojileriyle güncellediğimiz iki yeni modelimiz ile buluşturuyoruz. Ağustos 2020’de satışa sunduğumuz ve bir kez daha segmentinin en fazla tercih edilen modeli konumunu pekiştiren Yeni E Serisi Sedan’ın ardından, Coupe ve Cabriolet model seçenekleri ile Yeni E-Serisi ailesini tamamlamış oluyoruz. 3 farklı gövde tipinde bayilerimizde yerini alan E-Serisi model ailesi, güvenlik ve konfordaki yenilikleriyle, elektrik destekli güç üretimi ve otonom sürüşe doğru yolculuğumuzda teknolojinin geldiğini son noktayı işaret ediyor.” dedi.

E-Serisi Coupe ve Cabriolet’in özellikle ön bölümleri yenilenmiş ve daha kesin bir tasarım kazandırılmış. Tam Led teknolojisiyle donatılan ön farlar daha ince bir tasarım kazanırken böylece görsel dinamizm daha da arttırıldı. Led yüksek performanslı farlar standart olarak, Ultra Range uzun far dahil Multibeam Led teknolojili farlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Güncellemeyle birlikte iki versiyonda teknoloji gümüşü, metalik grafit grisi, metalik mojave grisi ve designo metalik patagonya kırmızısı olmak üzere yeni gövde renkleri eklenmiş.