Premium araba satışları 2018 otostil dergisi mart 2018

Premium markalar yılın ilk iki ayında kaç adet araç sattı?

Premium markalar yılın ilk iki ayında kaç adet araç sattı?

Premium ya da kendine premium denilen markaların iki aylık satış performansını araştırdık. Lüks araba satış rakamları 2018 ‘de dikkat çeken veriler elde ettik. En çok hangi lüks araba en çok hangi premium marka satıyor ? Premium araba satışları 2018

Premium ya da lüks otomobillerin satış rakamlarını araştırdık. Bunu yaparken kendisini premium sınıfına dahil eden markaları da listeye ekledik. Premium araba satışları 2018

Listede kendisine 10 marka yer buldu. Bu markalar içinde son derece radikal satış rakamı farkı olması bizlerin olduğu kadar sizlerin de dikkatini çekecek. Fiyatlandırma konusunda birbirleriyle aynı hatta bazıları çok daha ucuz olmasına rağmen araba satış rakamları konusunda yüzleri gülmüyor.

Premium araba satışları 2018

Mercedes Benz

Son dönemlerde olduğu gibi yılın ilk iki ayının ardından premium araba satışında Mercedes Benz ilk sırada yer alıyor. Alman üretici yılın ilk iki ayında 3467 adet satış yapmış.

Audi

Audi önemli rakibi BMW’yi geride bırakması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Audi yılın ilk iki ayında 2046 adet araç satmış.

BMW

BMW için işler yolunda gitmiyor gibi görünüyor. Bir diğer Alman üretici yılın ilk iki ayında 1629 adet satmış.

Volvo

Yukarıda yer alan tüm rakipleri ile başa çıkması gerekirken Volvo ülkemizde bir türlü istediğini alamıyor. Yılın ilk iki ayında Volvo, Mercedes Benz’in 6’da 1’i kadar yani 552 adet satmış.

Subaru

Premium sınıfta olduklarını söylüyorlar ama yılın ilk iki ayında sadece 141 adet satış yapabilmişler.

Mazda

Her şeyi deniyorlar ama satış rakamı daha yukarıya çıkmıyor. Mazda’nın yılın ilk iki ay performansı 138 adet.

Jaguar

Hedefler Jaguar’da da gerçek olmuyor ve markanın yılın ilk ayında 32 adet sattığını görüyoruz.

Alfa Romeo

Bir zamanlar fırtınalar estirirdi demek Alfa Romeo için çok uygun görünüyor. Alfa Romeo yılın ilk iki ayında 19 adet satış yapabilmiş.

Infiniti

Şimdi sıkı durun Infiniti çok umutlu bir şekilde satışa çıktı ama ilk iki ayda 8 adet satabilmiş.

Lexus

En önemli hayal kırıklığı sanıyoruz Lexus’da yaşanıyor. Müthiş tanıtımlar, iddialı modeller olmasına rağmen Ocak ve Şubat ayı toplamında marka sadece 4 (yazıyla da dört ) adet satış yapabilmiş.

Premium araba satışları 2018