Peugeot Rifter iddialı geliyor Peugeot Türkiye otostil dergi

Peugeot, Partner ismi yerine Rifter ile artık yollarda

Peugeot, Partner ismi yerine Rifter ile artık yollarda

Peugeot, ürün gamının en yeni üyesine son derece özgün ve tamamen yeni bir isim verdi. Önceki nesilde Partner olarak adlandırılan model, Peugeot Rifter olarak hayatına devam ediyor.

Otomobilin tasarımı PSA ailesindeki diğer kardeşleri ile benzer özellikler taşıyor. Rifter’ın ön tarafında bulunan farların tasarımı ve sis farlarının konumu modele kaslı bir görünüm kazandırmayı başarmış. Ayrıca otomobilin çamurluk ve yan taraflarında bulunan siyah dodikler bu algıyı güçlendiren detaylar arasında yer alıyor.

Peugeot Rifter i-Cocpit ile geliyor

Ticari amaçla üretilmiş bir otomobilde böyle bir kokpite yer verilmiş olması oldukça etkileyici. İç mekanı hareketlendiren bu tasarım, günlük kullanımlar içinde tercih edilmesine yardımcı olacaktır. Hatta Peugeot ailesinden 3008’in müşterilerinin bir kısmı Rifter’ı tercih bile edebilir.

Kısa ve uzun olmak üzere iki farklı şase seçeneğine sahip olan otomobil, her iki versiyonunda da 7 kişilik koltuk opsiyonunu bulunduruyor. Bu da özellikle kalabalık seyahat edenler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Zengin motor seçenlerine sahip olan modelde 1.2 litrelik benzinli PureTech ve 1.5 litrelik BlueHDi motor seçenekleri yer alıyor. Bu motorları kullanıcılar farklı güç varyasyonları ve isteğe göre 8 ileri EAT8 veya 6 ileri manuel kombinasyonları ile satın alabiliyorlar.

Peugeot Rifter, genel anlamda tasarım, kullanışlılık ve seçenekleri ile başarılı bir model. Fakat fiyatı henüz belli olmadığı için onun ne kadar ilgi göreceği konusunda net bir yorum yapamıyoruz ama uygun fiyatla satışa sunulursa büyük ilgi görecektir.

Peugeot Rifter Peugeot Rifter