Otonom araçlar cinsel hayatımızı da değiştirecek otostil otonom araçlar

Otonom araçlar cinsel hayatımızı da değiştirecek

Otonom araçlar cinsel hayatımızı da değiştirecek

Otonom araçlar ortaya çıktığında bazı büyük toplumsal değişimler olacak. Görünüşe göre, cinsel hayatımız da bu değişime dahil olacak.

ABD’de yapılan bir araştırma otonom araçların sadece şehirlerimizi ve tarifiği değiştirmeyeceğini, aynı zamanda insanların cinsel yaşamını da fazlasıyla etkileyeceğini ortaya koyuyor.

Surrey Üniversitesi Turizm Yönetimi Yüksekokulu Araştırma Direktör Yardımcısı Scott Cohen, otonom araçların gelmesiyle oteller ve restoranlar için yeni rekabet biçimlerinin ortaya çıkacağını açıkladı. İnsanların araçlarında uyuyabileceğini ve otonom araçların restoran kapsülleri olarak hizmet verebileceğini açıkladı.

Cohen ayrıca, Annals of Tourism Research’te, otonominin otel endüstrisine etkisini inceleyen bir araştırma başlattı. İnsanların uyuyabileceği yerlerde cinsel ilişki de yaşayabileceğine dikkat çeken Cohen, bu durumun turizm sektörünü etkileyebileceğini öne sürüyor.

Cohen araştırmasını, “Tabii ki seks satıyor,” diye açıkladı. “Ve bunun büyük olasılıkla ticari çıkar açısından var olması muhtemel.” şeklinde konuştu.

Ticari kapitalizasyonun etkisiyle otomobil üreticilerinin de araçlarını seks için uyarlayabileceğine vurgu yapan Cohen, otonom araç teknolojisinin gelişmesiyle toplumun cinsellik anlayışının da değişebileeğini açıkladı. Bununla birlikte Cohen otonom araçlarda fuhuşun, fuhuşun yasal olmadığı yerlerde de yağınlaşabileceğine dikkat çekti.

Cohen, “Arabalarda çok sayıda yasadışı faaliyet gerçekleşiyor” diyor ve yürüttüğü araştırma doğrultusunda otonom seksin 2040’lı yıllarda yaygınlaşacağını öne sürüyor.