Ford 10 milyonuncu Mustang'in üretimini kutladı otostil Ford 10 milyonuncu Mustang

Ford 10 milyonuncu Mustang’in üretimini kutladı

Ford 10 milyonuncu Mustang’in üretimini kutladı

Ford, Michigan’daki Flat Rock Assembly Tesisi’nde 10 milyonuncu Mustang’in üretimini kutladı. İlk prototipi yaklaşık elli yıl önce üretilen Mustang, Flat Rock Assembly Tesisi’nde 10 milyon üretim adedine ulaştı. Ford 10 milyonuncu Mustang

Flat Rock tesisinde üretilen 10 milyonuncu Mustang, Ford için önemli bir kilometre taşı. Bunu kutlamak için 60’tan fazla Mustang sürücüsü Flat Rock’ta bir araya geldi. Sürücüler otomobillerini park ederek, geniş bir alana sayıyla “10 milyon” yazdı. Kutlamalar esnasında İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma P-51 Mustang avcı uçakları da uçuş yaptı.

Ford Global Pazar Başkanı Jim Farley yaptığı açıklamada; “Mustang bu şirketin kalbi ve ruhu; ayrıca dünyanın her yerinde favori.” şeklinde konuştu.

Farley ayrıca; “Dertoit’te, Londra’da ya da Beijing’de caddede ilerleyen bir Mustang gördüğümde, ilk arabamı aldığımdaki hisse kapılıyorum. 1966 model bir Mustag coupe’u gençliğimde bütün ülkede sürdüm. Mustang her dilde gülümseme anlamına gelen bir isim gibi.” dedi.

Mustang yaklaşık 50 yıllık macerası boyunca, ABD’deki Flat Rock tesisi dışında; California’daki San Jose, New Jersey’deki Metuchen ve Michigan’daki Dearborn tesislerinde üretildi.

Ford 10 milyonuncu Mustang