Opel Insignia İstanbul Auto Show'a geliyor | OTOSTİL

Opel Insignia İstanbul Auto Show’a geliyor

Opel Insignia İstanbul Auto Show’a geliyor

Tamamen yenilenmiş Opel Insignia’dan sonra station wagon karoserli Insignia Sports Tourer da yüzünü gösterdi. Model ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak, Türk meraklıları ile de İstanbul Auto Show’da buluşacak.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Yeni amiral gemimiz sürüşü daha güvenli ve rahat kılan, herkesin ulaşabileceği üstün teknolojileri içeriyor. Ferah iç alanı gerçekten çarpıcı. İster iş, ister tatil amaçlı olsun, yeni Insignia Sports Tourer her türlü ulaşım ihtiyacını karşılamaya hazır. Ayrıca sürüş tecrübesi de çok dinamik. Yeni modelimiz bir önceki modele kıyasla daha ince ve opsiyonel olarak sunulacak olan en yeni nesil FlexRide şasi sistemine sahip” açıklamasını yapıyor. Modeli bu kadar iddialı kılanların başındaysa önceki modelden 200 kilograma kadar daha hafif olan gövdesi. Bu hafif materyaller ve verimli tasarım sayesinde mümkün olmuş. Sürücünün alçak oturma pozisyonu ile bir araya geldiğinde sürüş dinamiklerinde gözle görülür bir iyileşme sağlandığı belirtiliyor.

İkinci nesil Insignia SW, dikkat çeken hatları, bir önceki modelden 100 litre artırılarak 1.640 litreye ulaşan bagaj hacmi ve Opel IntelliLux LED Matrix farları ve ultra modern sürücü destek sistemlerinden, havalı head-up display’e yüksek teknoloji çözümleri ile göz dolduruyor. Yeni amiral gemisi, 2.0 dizel otomatik motoruyla sekiz ileri otomatik şanzıman ve tork vektörleme özellikli akıllı dört çeker sistemi gibi özelliklere sahip Rüsselsheim’da üretilecek ilk otomobil olacak.

Yeni model 7 Mart 2017 tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda meraklıları ile buluşacak. Ülkemizde ise 21-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacak. Fuarda Insignia hem sedan hem de station wagon karoserleri ile Opel standınındaki en önemli modeller olacak.

Opel Insignia Sports Tourer