New York Otomobil Fuarı Hyundai Tucson otostil dergisi

Makyajlı Hyundai Tucson’un satış tarihi belli oldu

Makyajlı Hyundai Tucson’un satış tarihi belli oldu

New York Otomobil Fuarı Hyundai yeniliklerinin başında yer alan makyajlı Tucson ne zaman satışa sunulacak?

Hyundai, SUV sınıfındaki popüler modeli Tucson’a estetik operasyonu gerçekleştirdi. Artık daha sportif olan Tucson, iç mekanında da daha fazla teknolojik donanımlara sahip yeni iç mekana sahip.

New York Otomobil Fuarı Hyundai standının yıldızı

Hyundai Tucson, makyajlı versiyonuyla New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Dış ve iç mekanındaki dokunuşlarla Tucson artık göze daha hoş gelen bir otomobil olmuş.

Hyundai Tucson, basamaklı ızgarası, LED farları, geniş girişli ön tamponu, ikiye ayrılmış sis farları ve gündüz sürüş lambalarıyla dikkat çekiyor. Köşeleri yumuşatılan stoplara LED özelliği eklenirken, tamponun alt kısmı ve egzoz çıkışları da değiştirilmiş.

Yeni tip 19 inç jantlar ile hareket eden otomobil, gelişmiş güvenlik özellikleri ve Qi kablosuz şarj sistemi dahil olmak üzere yeni iç mekanıyla da son derece ilgi çekiyor. Havalandırma ızgaralarının tasarımı değiştirilirken üzerine eklenen krom kaplamalarla da daha şık bir görünüm elde edilmiş. Kokpitin üst kısmı tamamen değişirken aynı zamanda alt kısımla birleşim yeri de deriyle kaplanmış. i30 ve Santa Fe modellerinde de kullanılan 7 inç dokunmatik multimedya sistemi de aracın bir diğer yeni özelliği.

Yeni Hyundai Tucson ne zaman satılacak?

Tucson, Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Hız Sabitleyici, Stop&Go, Sürücü Dikkat Uyarısı ve ikinci USB şarj girişi gibi genişletilmiş özellikleriyle daha da yüksek satış adetlerine ulaşmayı hedefliyor.

Yeni Hyundai Tucson ülkelere göre farklılık gösteren satış takvimine sahip.

Ülkemizde ise makyajlı Hyundai Tucson en geç yılın ikinci yarısında satışa sunulacak. Henüz tam tarih belli olmasa da Hyundai Türkiye yetkilileri bu modeli en geç Temmuz ayında tüketicilerle buluşturmak istiyor.

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson