New York Auto Show 2018 Cadillac XT4 otostil dergisi 2018

Herkes yerine otursun sınıf başkanı geldi: Cadillac XT4

Herkes yerine otursun sınıf başkanı geldi: Cadillac XT4

New York Auto Show 2018 Cadillac XT4 . New York Auto Show 2018 Fuarı’nda önemli bir sürpriz yaşandı. Cadillac, XT4 adını verdiği SUV ile herkese meydan okudu.

New York Auto Show 2018 büyük bir sürprize ev sahipliği yaptı. Cadillac her altı ayda bir yeni model çıkarma kararı aldı ve bunun ilk adımını D segmentinde yer alan XT4 ile attı. Gerek lüks kompakt SUV’ların gerek D segmentinde yer alan lüks SUV’ların artık işleri eskisi kadar kolay olmayacak. Bu yeni adımın Avrupa pazarlarında da boy göstereceği gelen bilgiler arasında. Umarız gelir ve gözümüz şenlenir.

Genç tasarımcıları aldılar

Cadillac markasının yaşlı bir müşteri kitlesi var. Bunun farkında olan marka müşterilerinin ortalama yaşını azaltmaya yardımcı olması umuduyla çok sayıda genç tasarımcıyı bünyesine kattı. XT4 kesinlikle temiz ve güçlü bir tasarıma sahip. Markanın genlerinde olan sadelikle agresifliğin birleştiriliş şeklini bu modelde de net bir şekilde görüyoruz. New York Auto Show 2018 Cadillac XT4

Gelişmiş teknolojileri kullanıyor

Yeni Cadillac XT4 gelişmiş teknolojileri de kullanan bir SUV ya da diğer bildik adıyla crossover. İki silindirin devre dışı bırakılabildiği 2.0 litrelik turbo motor 237 beygir güç üretiyor. Spor süspansiyonun yer aldığı araçta çift kavramalı otomatik şanzıman görev yapıyor.

Sadece dokunmatiğe teslim olmamış

İç mekanda BMW X3, Audi Q3 ve Mercedes GLC gibi modellerde de karşımıza çıkanlara benzer daire formlu göstergelere yer verilmiş. Dokunmatik bilgi ekranı son derece başarılı bir şekilde orta konsola monte edilmiş. Bu sayede bazı araçlarda olduğu gibi kötü görünümün önüne geçmişler. Ayrıca bu ekranın yanında bildiğimiz kumanda elemanlarına da yer vermişler ve her şeyi dokunmatik sisteme emanet etmemişler.

Sonbaharda yollara çıkıyor

Umarız bizim yollarımıza da çıkar. Ulaşabileceğimiz bir fiyat etiketi olmayacağını biliyoruz. Çünkü Amerika pazarında bile 35 bin dolardan başlayan bir etikete sahip. Fuarda tanıtılmasının ardından birçok sipariş almasıysa ne kadar iddialı olacağının ispatlarından olmuş bile. Bildik modellerden alıntılar olduğu gözümüze çarpan model sonbahar başında yollara çıkıyor. Donanım paketleri arısında yer alacak seçeneklerse Lüks, Premium ve Spor adında olacak. New York Auto Show 2018 Cadillac XT4

New York Auto Show 2018 Cadillac XT4

New York Auto Show 2018 Cadillac XT4

New York Auto Show 2018 Cadillac XT4

New York Auto Show 2018 Cadillac XT4