Renault Avrupa'da Mitsubishi için yeni modeller üretecek | OTOSTİL

Renault Avrupa’da Mitsubishi için yeni modeller üretecek

Renault Avrupa’da Mitsubishi için yeni modeller üretecek

Renault, Mitsubishi için Avrupa pazarına yönelik modeller üretecek. 2023 yılında başlayacakolan bu ortak çalışma sayesinde Mitsubishi Avrupa pazarındaki gücünü arttırmayı hedefliyor.

Renault Grubu, 2023 yılında ittifak ortağı Mitsubishi Motors için iki yeni “kardeş model” üretecek.

Otomobil üreticileri Çarşamba günü yapılan açıklamada, yeni piyasaya sürülen Mitsubishi Eclipse Cross plug-in hibrit SUV ve Renault tarafından üretilecek modellerin Mitsubishi’nin pazarda daha rekabetçi olmasını sağlayacağını belirtti. Ayrıca markaların ortak üretilecek yeni modellerin Avrupa’daki bazı büyük pazarlarda satılacağını da belirtti.

Mitsubishi Motors CEO’su Takao Kato, Renault tabanlı modelleri tedarik etme kararının marka için yeni alıcılar kazanma fırsatı olduğunu, ancak Avrupa için sıfırdan yeni modeller geliştirmeyeceğini söyledi.

Kato, yaptığı açıklamada, Mitsubishi’nin Avrupa’da yapısal reformlar uyguladığını ve “Temmuz 2020’de orta vadeli iş planlarımızda açıklanan Avrupa pazarı için yeni otomobil geliştirmeyi durdurma” kararının devam ettiğini söyledi.

Renault’nun Mitsubishi modellerini üretme kararı, Renault’nun Japon otomobil üreticisi için bir üretim ortağı olabileceğine dair bu yılın başlarında ortaya çıkan raporları doğruladı .

Mitsubishi’nin Avrupa’daki ürün yelpazesini şimdilik Mirage / Space Star minicar, Outlander plug-in hibrit SUV ve 2017’de satışa sunulan Eclipse Cross kompakt SUV’den oluşuyor. Eclipse Cross’un plug-in hibrit versiyonu kısa süre önce tanıtıldı.