Mitsubishi L200 karşılaştırma Mitsubishi Türkiye otostil dergi

En çok satan pickup’ı rakipleriyle karşılaştırdık!

En çok satan pickup’ı rakipleriyle karşılaştırdık!

Mitsubishi L200 karşılaştırma sonucunda rakiplerinin karşısını çıkıyor.

Pick up denince çoğu insanın aklına günlük kullanımlarda yük taşımak için kullanılan otomobiller gelir. Durum her ne kadar olsada günlük kullanım dışında bu modeller, hafta sonu kaçamakları ve offroad gibi etkinlikler içinde tercih ediliyor. Peki Türkiye’nin en çok satan pick up modeli L200 rakiplerinin karşısında nasıl bir sonuç elde ediyor gelin beraber bakalım.

(Not: Değerlendirme modeller arasında 5 yıldız üzerinden yapılmaktadır.)

Mitsubishi L200 (4 Yıldız)

L200, listemizdeki safkan pick up modellerinden bir tanesi. Fiyat performans oranı en yüksek olan model ülkemizde 108.276 TL’den satışa sunuluyor. 1538 adet satan L200, son dört ay içerisinde Türkiye’nin en çok satan pick up modeli oldu.

Toyota Hilux (4 Yıldız)

Toyota Hilux, L200 gibi safkan bir pick up. Çekiş kontrolünü ve kilitleri istediğiniz gibi ayarlamanıza izin veren model, arazide de oldukça eğlenceli. Fiyat performans oranı yüksek olan model ülkemizde 111.300 TL’den satışa sunuluyor. 1439 adet satan Hilux, son dört ay içerisinde Türkiye’nin en çok satan ikinci pick up modeli oldu.

Ford Ranger (4 Yıldız)

Ford Ranger, sahip olduğu Amerikan tarzı ile yolda görenlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. 2.0 litrelik motor ve 3.2 litrelik motor seçenekleri her kesimden kullanıcıya hitap ediyor. Ayrıca arazide de çekiş kontrolünü tamamen siz ayarlayabiliyorsunuz. Ülkemizde 142.460 TL’den başlayan fiyatlara sahip olan model, son dört ay içerisinde 513 adet sattı.

Mercedes X-Class (3 Yıldız)

Mercedes’in premium pick up modeli X-Class, sahip olduğu malzeme kalitesi ve sürüş dinamikleri ile rakiplerinin arasından ayrılmayı başarıyor. Arka tarafta kullanılan bağımsız süspansiyonlar binek bir otomobil kullanıyormuşsunuz gibi seyahat etmenizi sağlıyor. Ülkemizde 117.239 TL’den başlayan fiyatlar ile satılan model, son dört ay da toplam 448 adetlik satış rakamına ulaştı.

Nissan Navara (3 Yıldız)

Nissan Navara, kükreyen motoru ile oldukça çekiçi bir model. Fakat konfor tarafında bazı eksiklikleri mevcut. Direksiyonu biraz yapay hissettiren model, arazide eğlenmenize bir kısıtlı bir şekilde izin veriyor. Ülkemizde 121.615 TL’den satışa sunulan Navara, son dört ay içerisinde 611 adet sattı.

Volkswagen Amarok (2 Yıldız)

 

Volkswagen Amarok, şehir içi kullanımlar için oldukça havalı bir model. Fakat arazi şartlarında rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor. Yüksek tork üreten motoruna rağmen elektronik dört çeker sisteminde çekişi kontrol edemiyorsunuz. Ayrıca diferansiyel kilidi bu otomobilde belli donanımlarda mevcut. Ülkemizde 161.540 TL’den başlayan fiyatlar ile satılan Amarok, son dört ay içerisinde 457 adet sattı.

Isuzu D-Max (2 Yıldız)

Isuzu, listemizdeki en düşük hacimli motora sahip olan model. 1.9 litrelik motoru düşük yakıt tüketimi ile öne çıkıyor. Konfor tarafından rakiplerinden bir miktar fazla eksikleri olan D-Max, vergi avantajı ile cazip bir model. Ülkemizde 111.197 TL’den satılan otomobilde, son dört ay içerisinde 312 adet sattı.