Mercedes Vito Uber Vito satışları Uber nedir otostil dergisi

Herkes Uber’ci olmak istedi Vito satışları tavan yaptı

Herkes Uber’ci olmak istedi Vito satışları tavan yaptı

Mercedes Vito Uber için vazgeçilmez oldu satışları tavan yaptı.

Taksi mi Uber mi kavgası süredursun bu tartışmadan karlı çıkanların başında Mercedes yer alıyor. Mercedes Vito’nun Uber’de popüler olması sayesinde aracın ikinci el fiyatları ile sıfır km arasında neredeyse fark kalmadı.

İnternet sitelerinde de Vito ilanların çoğunda “Uber’e Uygun” ibaresi kullanılarak aslında modelin neden bu kadar popüler olduğu da ortaya çıkmış oluyor.

Geçtiğimiz dört ayda Mercedes Vito toplamda 2044 adet satılırken, VW Caravelle 435, Ford Transit Custom ise 1390 adet satılmış.

Uber’in bu kadar popüler olması aynı zamanda araç iç dizaynı yapan firmaların da işlerinin açılmasını sağlamış. Şu anda internette bu tarz dönüşümler yapan firmaların bu işlemler için 20 bin liradan başlayan ücretler istediği görülüyor. Ancak siz aracı bayiden bu şekilde satın alırsanız o zaman zaten bir değişikliğe ihtiyaç duymuyorsunuz.

Eskiden VIP vardı şimdi Uber oldu

Daha önceki yıllarda bu tarz araçlar geniş gövdeleri nedeniyle VIP kullanımlar için popüler olmuş o dönemki vergilendirme sistemi nedeniyle oldukça uygun fiyata alınabiliyordu. Pek çok tüketici yüksek fiyatlı bir SUV almaktansa bu tarz VIP’e çevrilmiş kamyonetleri almayı tercih ediyordu. Ancak şimdi durum değişti ve her ne kadar ruhsatlarında ilk alımlarda otomobil yazsa da Vito gibi bu modeller satın alındıktan sonra yolcu taşıyabilmek ve turizm belgesi almak için ticari araç statüsüne sokulmaya başlandı.

Mahkemeyi bekliyorlar

Bakalım önümüzdeki dönemde satış adetleri nasıl değişim gösterecek. Çünkü şu anda bu işi yapmak isteyen ancak çekinen pek çok kişi var. Zira Uber’in bir mahkemesi var ve mahkeme eğer Uber lehine sonuçlanırsa o zaman pek çok kişi daha bu sisteme kayıt olacak demektir, ancak aleyhine sonuçlanırsa o zamanda ikinci ele pek çok bu tarz araç düşecektir.

Bekleyip göreceğiz.

 

Mert Duran

mert@otostil.com