12 milyon TL’lik bu Mercedes G Serisi’ne kurşun işlemiyor

Yüksek korumaya ihtiyaç duyanlar için üretilen kurşun geçirmez Mercedes AMG G63 limuzin, iç mekanında da birçok özelliği bir arada sunuyor.

PAYLAŞ

Yüksek korumaya ihtiyaç duyanlar buna bir göz atmak isteyebilir. Dışı kurşun geçirmeyen Mercedes AMG G63 limuzin, iç mekanında birçok özelliği bir arada sunuyor.

Nijerya’da faaliyet gösteren Kanadalı zırhlı araç üreticisi INKAS’ın ürettiği bu 1,2 milyon dolarlık limuzin; zırhlı dış yüzeyi, kurşun geçirmez balistik camları ve güvenlik kamera sistemleri ile yüksek bir koruma sunması için tasarlanmış. Ayrıca bu zırhlı araç kızılötesi ve termal kameralar ile kaydettiği görüntüleri güvenli bir bulut sunucusuna da yüklüyor.

Mercedes AMG G63’ün zırhı, 7.62 mm’lik bir tüfekten çıkan mermilere karşı durabiliyor ve iki adet DM51 el bombasının patlamasına dayanabiliyor.

1,2 milyon dolarlık fiyat sadece yüksek korumayı değil, aynı zaman da yüksek konforu da beraberinde getiriyor. Arka koltuklarda masaj fonksiyonu bulunan koltuklar dilerseniz tamamen yatabiliyor ve limuzinin içindeki herşeyi bir kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca limuzinin içinde bir minibar, 4K bir televizyon ve Apple TV de bulunuyor.

G Serisi limuzinin 5,5 litrelik çift turboşarjlı V-8 motoru, 563 beygir gücüne sahip. Böyle bir koruma için 1,2 milyon dolar ödemeyi göze alan herkes, INKAS’a sipariş vererek bu zırhlı limuzine sahip olabilir.

Ancak aracın yurtdışındaki satış fiyatının 1.2 milyon dolar olması herkese uygun olmadığının kanıtı. Zira bu araç ülkemize ithal edilmek istenirse o zaman satış fiyatı 12 milyon TL seviyesine yükseliyor.

Mercedes AMG G63
Mercedes AMG G63

Mercedes AMG G63